Jak se dostat do Rigy?

Otázka „Jak se dostat do Rigy?“ může pro některé turisty a hokejové fanoušky nabírat na aktuálnosti s blížícím se termínem začátku MS v hokeji 2023, které se mimo finské Tampere uskuteční také v lotyšské Rize a právě v Rize hrají své zápasy ve skupině hokejisté ČR i hokejisté Slovenska.
Nejpraktičtějším, nejrychlejším a za určitých okolností i nejlevnějším způsobem jak se dostat do Rigy je letět z Prahy, nebo z některých zahraničních letišť v blízkosti ČR. Z Prahy létá do Rigy letecká společnost air Baltic a také nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Ryanair a airBaltic létají do Rigy také z Vídně. Pro obyvatele severní Moravy a části Slezska může být zajímavé letecké spojení z Krakowa, odkud létá do Rigy Ryanair.
Do hlavního města Lotyšska můžete jet také přímým autobusem společnosti Flixbus, který má v Česku zastávky v Praze, v Brně, Olomouci a Ostravě, tato cesta z Prahy do Rigy však trvá více než dvacet čtyři hodin.

Jen vlakem se do Lotyšska nedostanete. Momentálně stále není po covidové pauze v provozu vlakové spojení mezi Litvou a Lotyšskem Turmantas-Daugavpils.Booking.com