Estonsko

Estonsko je země ležící v severovýchodní Evropě v regionu Pobaltí. Ze tří pobaltských republik, kam patří kromě Estonska také Litva a Lotyšsko, leží Estonsko nejseverněji. Estonsko má suchozemskou hranici s Ruskem a s Lotyššskem, zbytek hranic omývají vody Baltského moře. Nejblíže přes moře leží Finsko, které od Estonska odděluje Finský záliv.
Hlavním městem Estonska je Tallinn, mezi největší města Estonska patří Tartu, Narva, Pärnu, Kohtia-Järve, Vijandi, Rakvere, Maardu, Kuressaare, Sillamäe.
Mezi nejnavštěvovanější místa Estonska patří Tallinn, Narva, Rakvere se svým hradem, Pärnu, Kuressaare a ostrov Saaremaa, lyžařské centrum Estonska Otepää, přímořská letoviska Haapsalu, Narva-Jöesuu.
Estonsko má pět národních parků, jsou jimi Lahemaa Rahvuspark, Karula Rahvuspark, Matsalu Rahvuspark, Soomaa Rahvuspark, Vilsandi Rahvuspark.
Mezi estonské památky UNESCO patří Historické centrum Tallinnu a Struveho geodetický oblouk (v Estonsku jsou tři místa z původního Struveho geodetického oblouku, observatoř v Tartu byla prvním bodem Struveho geodetického oblouku.

Přehled Průvodců do kapsy estonskými městy: