Alta Badia: Lyžařský ráj v Dolomitech

Alta Badia, jedno z nejznámějších lyžařských středisek v Itálii, se nachází v Dolomitech v severní Itálii, v horní části údolí Val Badia (Hochabtei) v Jižním Tyrolsku. Je součástí lyžařské oblasti Dolomiti Superski a zahrnuje území obcí Corvara, Badia a La Val. Centrum střediska se nachází v Corvaře, kde se nachází vrchol lyžařského areálu ve výšce 2 550 metrů na skupině Sella s celkovým převýšením 1 226 metrů až k Pedraces.

Lyžování a zimní sporty

Alta Badia je oblíbeným místem pro lyžaře všech úrovní. Nabízí 130 km sjezdovek, které zahrnují jak snadné, tak i náročnější tratě. Nejdelší sjezdovka Piz Sorega – La Villa má převýšení 700 metrů. Alta Badia je pravidelnou zastávkou v kalendáři Světového poháru v alpském lyžování, kde se konají závody v obřím slalomu na slavné trati Gran Risa.

Turistika a outdoorové aktivity

Kromě lyžování nabízí Alta Badia širokou škálu dalších outdoorových aktivit, včetně turistiky, běžeckého lyžování a sněžnicových procházek.

Termální lázně a relaxace

Kromě lyžování nabízí Alta Badia také možnosti pro relaxaci a wellness. V oblasti se nachází několik lázeňských a wellness center, kde návštěvníci mohou relaxovat po náročném dni na svazích.

Historie a kultura

Alta Badia je domovem pro většinu místních hovořících ladinsky, což je jazyk, který odráží bohatou historii a kulturu regionu. Návštěvníci mohou objevovat místní kulturu a tradice, včetně tradičních jídel a řemesel.

Přírodní krásy

Oblast Alta Badia je obklopena nádhernou horskou krajinou Dolomit, která je ideální pro turistiku, horskou cyklistiku a další venkovní aktivity. Návštěvníci mohou obdivovat dechberoucí výhledy a prozkoumávat přírodní krásy tohoto jedinečného regionu.

Jídlo a gastronomie

Alta Badia je známá svou vynikající kuchyní a kvalitními restauracemi, od tradičních horských chat až po michelinské restaurace.

Ubytování

Alta Badia nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po útulné penziony.
Aktuální nabídka ubytování v italském lyžařském středisku Alta Badia za nejlepší ceny s možností online rezervace

Mapa

Alta Badia je ideální destinací pro milovníky zimních sportů, přírody a horské kultury. S jeho rozmanitými sjezdovkami, bohatými wellness možnostmi a nádhernou přírodní scenérií nabízí Alta Badia něco pro každého, kdo hledá dobrodružství v srdci Dolomit.