Jak se dostat do polského letoviska Łeba

Do oblíbeného baltského letoviska Łeba můžete dojet vlakem, autobusem nebo autem.

Jak vlakem do Leby

Z České republiky je nejsnazší cesta vlakem přes Bohumín, Chalupki, Katowice, Varšavu a Gdaňsk. Například jednou za den jede přímý vlak z ČR do Gdaška, který končí v Gdyni (EC Sobieski). Jinak je třeba dostat se do Gdyně přes Katowice nebo Varšavu. V Gdaňsku je potřeba přestoupit na vlak do Leborku a tam buď na autobus do Leby, nebo v letní sezóně použít vlak společnosti Polregio. Cesta vám při nejlepším zabere něco přes deset hodin.Booking.com


O prázdninách je cesta z ČR, respektive z Bohumína jednodušší, od konce června do začátku září jezdí přímé vlaky z Bohumína až do Leby. Rychlík Wydmy jezdí z Bohumína na oblíbený Hel jednou denně a veze i přímé vozy do Leby včetně lůžkového vozu. Cestujete přes noc a cesta trvá necelých patnáct hodin. Rychlík vyjíždí z Bohumína v 16:51 a do Leby se dostanete před osmou hodinou ranní.

Booking.com

Jak autem do Leby

Na Hel vede silnice č. 216, pokud jedeme ze směru od Gdaňska a Gdyně, napojíme se na ní u Redy a pak přes Puck a Wladyslawowo až do města Hel. Z Bohumína trvá cesta autem na Hel cca šest a třičtvrtě hodiny, z Prahy nejrychlejší cestou něco přes devět a půl hodiny.
Z Prahy je nejrychlejší cesta autem přes Německo (přes Drážďany, kolem Berlína) a severní Polsko (kolem Štětína, Kolobřehu, Koszalinu a Slupska), cesta by mohla trvat necelých osm a půl hodiny. Nejkratší cesta z Prahy do Leby, cca 726 km, je přes Liberec, Poznaň, Slupsk.

Z Ostravy se do Leby dostaneme už za šest a půl hodiny. Pojedeme po polské dálnici A1 kolem Gliwic, Lodži do Gdaňska a poté přes Lebork do Leby.