Kronplatz: Oblíbené horské středisko v Jižním Tyrolsku

Kronplatz (Plan de Corones) je vysoce oblíbené lyžařské středisko v Dolomitech v Jižním Tyrolsku, severní Itálie. S vrcholem ve výšce 2 275 metrů nad mořem, Kronplatz je nejen názvem hory, ale i celé rekreační oblasti, která zahrnuje Pustertal (Val Pusteria) a několik bočních údolí, jako jsou Ahrntal/Valle Aurina, Gsieser Tal/Val Casies, Antholzertal/Valle di Anterselva a část Gadertal/Val Badia.

Lyžování a zimní sporty

Kronplatz je známý svými špičkovými lyžařskými podmínkami a moderními vleky. Nabízí širokou škálu sjezdovek pro všechny úrovně lyžařských dovedností, od začátečníků až po zkušené lyžaře. Středisko je součástí oblasti Dolomiti Superski, což znamená, že lyžaři mají přístup k rozsáhlé síti sjezdovek v celých Dolomitech.

Letní aktivity

Kronplatz není jen zimním střediskem; v létě se zde nabízí mnoho aktivit, jako jsou pěší turistika, horolezectví a horská cyklistika. Výletníci a sportovci si mohou užívat krásné horské scenérie a čerstvého horského vzduchu.

Kulturní a historické atrakce

Kronplatz a jeho okolí nabízí také bohaté kulturní a historické atrakce. Návštěvníci mohou objevovat místní kulturu a tradice, včetně tradičních jídel a řemesel. V oblasti se nachází i několik muzeí a historických památek.

Přírodní krásy

Oblast Kronplatz je obklopena nádhernou přírodní krajinou Dolomit, která je ideální pro milovníky přírody. Návštěvníci mohou obdivovat dechberoucí výhledy a prozkoumávat přírodní krásy tohoto jedinečného regionu.

Ubytování

Kronplatz nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po útulné penziony.
Aktuální nabídka ubytování v italském lyžařském středisku Kronplatz za nejlepší ceny s možností online rezervace

Mapa

Kronplatz je ideální destinací pro milovníky zimních sportů, přírody a horské kultury. S jeho rozmanitými sjezdovkami, bohatými možnostmi pro letní aktivity a nádhernou přírodní scenérií nabízí Kronplatz něco pro každého, kdo hledá dobrodružství v srdci Dolomit.