Vlakem k moři: Z Bohumína na Hel přímým vlakem i v roce 2022

I letos můžete o letních prázdninách cestovat z Bohumína na pobřeží Baltu přímými vlaky, a to na Hel, do Leby a do Kolobřehu (vlak do Svinoústí letos nevyjíždí z Bohumína). Jedním z těchto přímých vlaků z Bohumína k Baltskému moři je vlak Wydmy, který bude jezdit od 24. června 2022 každý den až do 30. srpna 2022 z Bohumína do Helu, města na východním konci Helské kosy, na východní části polského pobřeží Baltu a stojí také ve všech stanicích na Helské kose (Chalupy, Kuznica, Jastarnia, Jurata) a také ve městech Gdaňsk, Sopoty, Gdyně, Puck a Wladyslawowo.


Booking.com

Každý den večer v 17:52 vyjíždí vlak z Bohumína (tedy o hodinu dříve než v roce 2021) jako R 403 Wydmy a mimo jiné jede přes Chalupki, Racibórz, Rybnik, Katowice, Sosnowiec, Čenstochovou, Inowroclaw, Toruň, Ilawu, Malbork, Gdaňsk, Sopoty, Gdyni. Do města Hel dojede vlak na druhý den ráno v 6:10. Cesta trvá dvanáct hodin a osmnáct minut a ujedete (z Bohumína do města Hel) 980 km. Zpět vlak jede jako R 402 Wydmy a vyjíždí z Helu ve 19:32 a do Bohumína dojede druhý den ráno v 8:52. Vlak R402 Wydmy Hel-Bohumín jezdí od 25. června do 31. srpna 2022.
Vlak veze lůžkový vůz, který jede z Bohumína do Gdyně (respektive pak zpět z Gdyně do Bohumína) spolu s dalšími vozy, se kterými z Gdyně pokračuje jako TLK 50155 přes města Rumia, Wejherowo, Godetowo, Lebork do polského letoviska Leba, kam vlak dojede na druhý den v 8:22.

Jak si koupit jízdenky do Helu a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Hel nebo Hel – Bohumín lze koupit jako „Včasnou jízdenku Evropa“, v roce 2021 začínala cena na 624 Kč. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Jízdenka je nepřenosná, vázaná na osobu. Jízdenka musí být vytištěna ve formátu A4. Před opuštěním ČR musí být označena průvodčím ČD nebo pokladnou ČD. Jízdenku není možné vrátit nebo vyměnit. U ČD lze koupit buď jízdenku z Bohumína do Polska, nebo zpáteční jízdenku, nelze koupit jen jízdenku z Polska do ČR. Při nákupu v eshopu ČD je místenka, která je povinná, zdarma. Jinak stojí 78 Kč. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku.