Vlakem k moři: Z Bohumína do polského Svinoústí (Swinoujscie) přímým vlakem i v roce 2021

Update 2022: V roce 2022 vlak Wolin do polského Svinoústí z Bohumína nejede, začíná v polském městě Bielsko-Biala a jede přes stanice Czechowice-Dzedzice, Žory, Kuźnia Raciborska, Kędzierzyn-Koźle a ve Wroclawi se spojuje s vlakem, který jede s Krakowa přes Katowice a pokračují dále do Svinoústí, kam přijíždí v 6:33.

Letos můžete o prázdninách cestovat z Bohumína na pobřeží Baltu dokonce několika přímými vlaky, a to na Hel, do Leby, do Kolobřehu a do Svinoústí. Jedním z těchto přímých vlaků z Bohumína k Baltskému moři je vlak Wolin, který bude jezdit od 25. června 2021 každý den až do 31. srpna 2021 z Bohumína do Svinoústí (Swinoujscie) na západní části polského pobřeží Baltu a stojí také v blízkém Mezizdrojí. Každý den večer ve 19:38 vyjíždí vlak z Bohumína jako R 401 Wolin a mimo jiné jede přes Chalupki, Rybnik, Gliwice, Kedzierzyn Kozle, Opole, Wroclaw, Glogow, Kostrzyn, Szczecin Glowny, Szczecin Dabie, Goleniow, Wysoka Kamienska, Miedzyzdroje. Do přímořského města Swinoujscie na polsko-německých hranicích vlak dojede na druhý den ráno v 7:35.
Zpět vlak jede jako R 400 Wolin a vyjíždí ze Svinoústí ve 20:22 a do Bohumína dojede druhý den ráno v 8:32. Po jedenácti hodinách a třiceti čtyřech minutách, poté co ujede 864 km. Oba vlaky vezou lůžkový vůz. Místo v lůžkovém voze stojí 520 Kč v trojmístném oddíle, 1040 v dvojmístném oddíle a 1950 Kč v jednomístném (single) oddíle.

Jak si koupit jízdenky do Svinoústí a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Swinoujscie nebo Swinoujscie – Bohumín lze koupit již za 624 Kč jako „Včasnou jízdenku Evropa“. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Povinný vlak je R 401 v úseku Bohumín – Swinoujscie a R 400 v úseku Swinoujscie – Bohumín. Jízdenka je nepřenosná, vázaná na osobu. Jízdenka musí být vytištěna ve formátu A4. Před opuštěním ČR musí být označena průvodčím ČD nebo pokladnou ČD. Jízdenku není možné vrátit nebo vyměnit. U ČD lze koupit buď jízdenku z Bohumína do Polska, nebo zpáteční jízdenku, nelze koupit jen jízdenku z Polska do ČR. Při nákupu v eshopu ČD je místenka, která je povinná, zdarma. Jinak stojí 78 Kč. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku.