V létě přímým vlakem z ČR do Polska k moři na Hel a do Leby

I tento rok můžete jet k Baltu do Polska přímým vlakem „Wydmy“, který od 19. června 2019 vyjíždí z Bohumína a končí v Lebě na pobřeží Baltského moře a navíc veze přímé vozy (odpojují se v Gdyni), které míří na Helskou kosu a končí v oblíbeném výletním městečku Hel. Vlak bude jezdit až do konce srpna.

Při pobřeží Baltského moře vlak zastavuje ve stanicích Gdansk Glowny, Gdansk Wreszcz, Gdansk Oliwa, Sopoty (Sopoty), Gdynia Glowna. Vagóny mířící na Helskou kosu (nesprávně Helském poloostrově) pak stojí ve městě Puck, Wladyslawowo a pak ve všech zastávkách, které následují po železniční stanici Wladyslawowo a nacházejí se na Helské kose, jsou jimi Chalupy, Kuznica, Jastarnia, Jurata a Hel.

Z Bohumína vlak vyjíždí ve 20:12 jako R403 Wydmy a do Leby dojede následující den ráno v 8.53. Přímé vozy na Hel (vlak TLK 50173) dojedou do města Hel následující den ráno v 8.31.
Zpět z Leby vlak jede jako R402 Wydmy a vyjíždí v 19:49 a do Bohumína dojede následující den ráno v 7:55. Vozy z Helu vyjíždějí z Helu 19:51.

Oba vlaky kromě vozů 2. třídy k sezení vezou po jednom lůžkovém voze do Leby a do Helu respektive z Leby a z Helu. Ve vlacích je povinná rezervace míst. Nejlevnější jízdenku pořídíte v eshopu Českých drah za 629 Kč jedním směrem. Celá cesta vás tak při troše štěstí a nákupu dopředu vyjde na 1258 Kč (místenky jsou při nákupu v eshopu zdarma).