Vlakem do Polska k moři 2024: Z Bohumína k Baltu na Hel opět přímým vlakem

Také roce 2024 můžete o letních prázdninách cestovat z Česka na polské pobřeží Baltu přímými vlaky, a to z Bohumína na Hel a také do Leby a do Kolobřehu.

Jedním z těchto přímých vlaků z Bohumína k Baltskému moři je vlak Wydmy, který bude jezdit od 21. června 2024 každý den až do 31. srpna 2024 z Bohumína do Helu, města na východním konci Helské kosy, na východní části polského pobřeží Baltu a stojí také ve všech stanicích na Helské kose (Chalupy, Kuznica, Jastarnia, Jurata) a také ve městech Gdaňsk, Sopoty, Gdyně, Puck a Wladyslawowo.


Booking.com

Každý den večer v 16:51 vyjíždí vlak z Bohumína jako R 403 Wydmy a mimo jiné jede přes Chalupki, Rybnik, Katowice. Lodž, Toruň, Malbork, Gdaňsk, Sopoty, Gdyni. Do města Hel dojede vlak na druhý den ráno v 7:37. Zpět vlak jede jako R 402 Wydmy a vyjíždí z Helu večer a do Bohumína dojede druhý den ráno v 8:01. Vlak R402 Wydmy Hel-Bohumín jezdí od 22. června do 1. září 2024.
Vlak veze přímé vozy do do polského letoviska Leba, kam dojede přes města Rumia, Wejherowo, Godetowo, Lebork na druhý den ráno v 7:40.

Jak si koupit jízdenky do Helu a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Hel nebo Hel – Bohumín koupíte jako „Včasnou jízdenku Evropa“, v předchozích letech ji bylo možné koupit již za o něco málo více než šest set korun. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku. Ve vlaku je povinná rezervace míst.