Łeba

Łeba, Polsko, březen 2022
Łeba
Łeba je město na severu Polska na pobřeží Baltského moře a na řekách Łeba a Chełst, mezi jezery Łebsko a Sarbsko. Łeba leží v Pomořském vojvodství, v lęborském okrese (Powiat lęborski). Łeba je oblíbené přímořské letovisko, je zde mořský přístav a dlouhé a široké písčité pláže táhnoucí se po pobřeží Baltu severně od Łeby.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – ŁEBA

Hotely, ubytování

Přehled hotelů v Łebě a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Písečné duny, Łeba, Polsko
Písečné duny v okolí Łeby

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Łebě

Zbytky kostela sv. Mikuláše (Ruiny kościóła św. Mikołaja)
Zbytky gotického kostela ze 14. století na území dřívější Stare Łeby asi 1,7 km severně od centra Łeby na konci ul. Turystyczna.
Park Dinosaurů (Park Dinozarów, Leba Park)
Kolonijna 24, cca 2 km jižně od centra města. První park dinosaurů na Baltském pobřeží s modely dinosaurů a mnoha dalšími atrakcemi. Vstupné 95 PLN.
http://lebapark.pl/
Sloviňský národní park (Słowiński Park Narodowy)
Národní park začíná u západního okraje města Łeba. Typickými krajinným prvkem parku jsou pohyblivé písčité duny (wydmy ruchome). Nejvyšší pohyblivou dunou je Góra Łącka vysoká 42 metrů, kterou najdeme asi 8 km západně od centra Łeby. Vstupné 7 PLN.
https://slowinskipn.pl
Raketový polygon (Muzeum Wyrzutni Rakiet)
Malý raketový polygon, odpaliště testovaných raket, z období 2. sv. války. Najdeme jej asi 6 km západně od centra Łeby za osadou Rąbka v prostoru Sloviňského národního parku.Vstup 17 PLN
Muzeum motýlů (Museum Motyli)
ul. Wojska Polskiego 5. Muzeum motýlů s více než čtyřmi tisíci preparovanými exempláři motýlů a dalšího hmyzu. Vstupné 19 PLN.
http://muzeummotyli.pl

Doprava

Autem

Do Łeby vede z okresního města Lębork silnice č. 214.

Vlak

Łeba leží na železniční trati č. 229 (Pruszcz Gdański – Łeba). Železniční stanice Łeba (stacja kolejowa Łeba) je koncovou stanicí na této trati. V letní sezóně zde jezdí přímé vlaky z ČR (z Bohumína). Nádraží (Dworzec PKP) najdeme jižně od přístavu, na západním okraji centra města mezi ulicemi Wspólna a Plac Dworcowy.

Bus

Hlavní stanoviště autobusů (PKS Łeba) je poblíž železniční stanice na ul. Plac Dworcowy.

Přístav

Łebský přístav je tvořen kanálem v ústí řeky Łeby do moře, najdeme jej na severu města mezi ulicemi Jachtowa a Promenada Portowa.

Mapa

Mapa centra města Łeba, Polsko
Turistická mapa centra Łeby. Zdroj:“Mapy.cz“

Důležitá telefonní čísla

Záchranný systém: 112
Policie: 997
Zdravotnická záchranná služba: 999
Nouzová linka Českého velvyslanectví v Polsku : 608 298 988

Užitečné odkazy

Online nabídka ubytování v Polsku
Zájezdy do Polska