Vlakem do Polska k moři 2024: Z Bohumína k Baltu do Łeby opět přímým vlakem

Také v roce 2024 můžete o prázdninách cestovat z Bohumína na pobřeží Baltu několika přímými vlaky, a to na Hel, do Leby, a do Kolobřehu. Jedním z těchto přímých vlaků z Bohumína k Baltskému moři je vlak Wydmy, který bude jezdit od 21. června 2024 každý den až do 31. srpna 2024 z Bohumína do Helu, města na východním konci Helské kosy, na východní části polského pobřeží Baltu a stojí také ve všech ve městech Gdaňsk, Sopoty, Gdyně a který veze přímé vozy z Bohumína do Leby.Booking.com

Každý den večer v 16:51 vyjíždí vlak z Bohumína jako R 403 Wydmy a mimo jiné jede přes Chalupki, Rybnik, Katowice, Malbork, Gdaňsk, Sopoty a Gdyni, kde se ve stanici Gdynia Glowna odpojují přímé vozy z Bohumína do Leby (včetně lůžkového vozu z Bohumína) a které pokračují jako přes města Rumia, Wejherowo, Lębork do Leby, kam vlak dojede na druhý den v 7:40. Zpět vlak jede z Leby v 17:47 a ve stanici Gdynia Glowna se vozy do Bohumína připojují k vlaku R 402 Wydmy. Do Bohumína vlak dojede druhý den ráno v 8:01. Z Leby do Bohumína bude vlak jezdit v období od 22. června 2024 do 1. září 2024.
Jak si koupit jízdenky do Leby a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Leba nebo Leba – Bohumín koupíte jako „Včasnou jízdenku Evropa“, v předchozích letech ji bylo možné koupit již za o něco málo více než šest set korun. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku. Ve vlaku je povinná rezervace míst.