Vlakem k moři: Z Bohumína do polského Kolobřehu (Kolobrzeg) přímým vlakem i v roce 2022

Přímým vlakem z Bohumína do Kolobřehu a zpět můžete jet i v roce 2023
Dalším vlakem, kterým i letos o prázdninách můžete cestovat z Bohumína na pobřeží Baltu přímým vlakem je vlak „Pirat“, který bude jezdit od 24. června 2022 každý den až do 30. srpna 2022 z Bohumína do Kolobřehu v centrální části polského pobřeží Baltského moře.Booking.com

Vlak bude v uvedeném období vyjíždět každý den večer ve 20:52 z Bohumína jako R 405 Pirat a mimo jiné jede přes Chalupki, Raciborz, Rybnik, Tychy, Katowice, Gliwice, Kluczbork, Poznaň, Bialogard. Do přímořského města Kolobřeh (Kolobrzeg) vlak dojede na druhý den ráno v 8:28, po deseti hodinách a čtyřiceti čtyřech minutách a po zdolání 871 km. Zpět vlak jede jako R 404 Pirat a vyjíždí z Kolobřehu ve 21:20 a do Bohumína dojede druhý den ráno v 7:06 po devíti hodinách a čtyřiceti šesti minutách. V uvedených vlacích není z Bohumína/do Bohumína řazen lůžkový vůz.
Jak si koupit jízdenky do Kolobřehu a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Kolobřeh nebo Kolobřeh – Bohumín jako „Včasnou jízdenku Evropa“, v roce 2021 šla koupit již za 624 Kč. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Jízdenka je nepřenosná, vázaná na osobu. Jízdenka musí být vytištěna ve formátu A4. Před opuštěním ČR musí být označena průvodčím ČD nebo pokladnou ČD. Jízdenku není možné vrátit nebo vyměnit. U ČD lze koupit buď jízdenku z Bohumína do Polska, nebo zpáteční jízdenku, nelze koupit jen jízdenku z Polska do ČR. Při nákupu v eshopu ČD je místenka, která je povinná, zdarma. Jinak stojí 78 Kč. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku.