Kolobrzeg (Kolobřeh)

Kołobrzeg (Kolobřeh), Polsko, březen 2022

Kolobrzeg (Kolobřeh)

Kołobrzeg (česky Kolobřeh, německy Kolberg) je město na severu Polska v Západním Pomořansku, na západní části polského pobřeží Baltu, při ústí řeky Parsęty do Baltského moře. Kolobřeh je přímořským letoviskem a také lázeňským městem.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – KOLOBRZEG (KOLOBŘEH)

Hotely, ubytování

Přehled hotelů v Kolobřehu a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Kolobřehu

Bazilika (Bazylika konkatedralna)
ul. Katedralna, centrum města, v blízkosti radnice. Gotický cihlový kostel původně ze 14. stol., v roce 1945 zničen poté znovu vybudován. S gotickým svícnem Korona Schliffenów z roku 1523.
Pałac Braunschweigów
Armii Krajowej 12. Palác z 19. století. Je zde Muzeum Miasta Kołobrzeg, oddělení muzea „Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu“ (Muzeum Polské armády), které má i další oddělení např. v kupeckém domě z 15. století na ul. Emilii Gierczak 5, nebo Skanzen Morski (Lodní skanzen). Vstupné od 25 PLN za jedno oddělení, 40 PLN za dvě oddělení.
http://www.muzeum.kolobrzeg.pl
Oceanarium
Aleja I Armii Wojska Polskiego 6c. Mořská akvária. Vstupné 25 PLN.
https://www.oceanariumkolobrzeg.pl/
Radnice (Ratusz)
Armii Krajowej 12. Neogotická cihlová radnice z let 1829-1932.
Městské muzeum (Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbergiensis”)
Nachází se ve sklepeních radnice v centru města. http://www.colbergiensis.pl
Maják (Latarnia Morska)
ul. Morska 1, u ústí řeky Parsęty, na jejím pravém břehu. Maják obnovený v roce 1946. Je zde kavárna a Muzeum minerálů. Vstupné 10 PLN.
Molo
500 m západně od majáku v Lázeňské čtvrti (Dzielnica Uzdrowiskowa). 220 m dlouhé železobetonové molo.
Museum 6D
Multimediální 6D muzeum, atrakce zejména pro děti. Vstupné 20 PLN, děti 15 PLN. https://muzeum6d.pl
Baszta Lontowa
ul. Stanisława Dubois 20. Gotická cihlová bašta ze 14. století.

Mapa

Turistická mapa Kolobřehu, Polsko
Mapa centra Kolobrzegu. Zdroj:“Mapy.cz“.

 

Doprava

Autem

Do Kolobřehu vedou od východu silnice č.11 z Koszalinu a ze západu č.102 z Miedzyzdroje přes Dziwnów, na kterou se před městem napojuje od jihu silnice č.162.

Letiště

Nejbližším letištěm je cca 80 km vzdálené letiště ve Štětíně.

Vlak

Železniční stanice Kolobrzeg (stacja kolejowa Kolobrzeg) leží na železniční tratich č.402 (Goleniów-Kołobrzeg-Koszalin) a č.404 (Szczecinek-Białogard-Kołobrzeg). Vlakové nádraží (Dworzec PKP) Kolobrzeg leží mezi ulicemi Kolejowa a Zdrojowa mezi pobřežím a centrem města.

Bus

Autobusové nádraží (Dworzec Autobusowy PKS Kolobrzeg) je u vlakového nádraží při ulici Kolejowa.

Přístav

Přístaviště lodní dopravy (Przystań Pasażerska) je při ulici Morska v blízkosti majáku. Zde kotví také loď M/S Jantar společnosti Kołobrzeska Żegluga Pasażerska, která provozuje plavby po Baltském moři (hodinová plavba 50 PLN, dvouhodinová plavba 120 PLN). Lodní spojení Kolobřehu s městem Nexø na dánském ostrově Bornholm není v současnosti k dispozici. https://www.kzp.kolobrzeg.pl

Doprava ve městě

Veřejnou dopravu v Kolobřehu zastřešuje společnost KM Kołobrzeg. Doprava je zajišťována autobusy. Jednorázová jízdenka stojí 3,20 PLN. Jízdní řády a další informace najdete na http://www.km.kolobrzeg.pl/rozklad-jazdy