Vlakem k moři: Z Bohumína do Leby přímým vlakem i v roce 2021

Aktualizace 2022: Z Bohumína do Leby přímým vlakem i v roce 2022

I letos můžete o prázdninách cestovat z Bohumína na pobřeží Baltu dokonce několika přímými vlaky, a to na Hel, do Leby, do Kolobřehu a do Svinoústí. Jedním z těchto přímých vlaků z Bohumína k Baltskému moři je vlak Wydmy, který bude jezdit od 25. června 2021 každý den až do 31. srpna 2021 z Bohumína do Helu, města na východním konci Helské kosy, na východní části polského pobřeží Baltu a stojí také ve všech ve městech Gdaňsk, Sopoty, Gdyně.Booking.com

Každý den večer v 18:52 vyjíždí vlak z Bohumína (tedy později než loni) jako R 403 Wydmy a mimo jiné jede přes Chalupki, Rybnik, Katowice, Sosnowiec, Čenstochovou, Inowroclaw, Toruň, Ilawu, Malbork, Gdaňsk, Sopoty a Gdyni, kde se ve stanici Gdynia Glowna odpojují přímé vozy z Bohumína do Leby (včetně lůžkového vozu z Bohumína) a které pokračují jako vlak TLK 50155 přes města Rumia, Wejherowo, Godetowo, Lebork do Leby, kam vlak dojede na druhý den v 8:22. Zpět vlak jede z Leby ve 20:15 jako TLK 55154 a ve stanici Gdynia Glowna se vozy do Bohumína připojují k vlaku R 402 Wydm. Do Bohumína vlak dojede druhý den ráno v 9:15.
Jak si koupit jízdenky do Leby a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Hel nebo Hel – Bohumín lze koupit již za 624 Kč jako „Včasnou jízdenku Evropa“. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Jízdenka je nepřenosná, vázaná na osobu. Jízdenka musí být vytištěna ve formátu A4. Před opuštěním ČR musí být označena průvodčím ČD nebo pokladnou ČD. Jízdenku není možné vrátit nebo vyměnit. U ČD lze koupit buď jízdenku z Bohumína do Polska, nebo zpáteční jízdenku, nelze koupit jen jízdenku z Polska do ČR. Při nákupu v eshopu ČD je místenka, která je povinná, zdarma. Jinak stojí 78 Kč. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku.