Rothenburg ob der Tauber: Středověký skvost Německa

Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber, jedno z nejznámějších a nejlépe zachovaných středověkých měst v Německu, je jako krok zpět v čase. Toto malebné město v Bavorsku, část slavné Romantické cesty, přitahuje návštěvníky svou neuvěřitelně zachovanou architekturou, úchvatnými výhledy a historickou atmosférou.

Historické centrum

Srdcem Rothenburgu je jeho staré město s úzkými uličkami a tradičními bavorskými domy s hrázděnými fasádami. Procházka po městě odhaluje řadu historických památek, včetně radnice (Rathaus) s její impozantní věží, která nabízí panoramatický výhled na okolí.

Plönlein

Jedním z nejikoničtějších pohledů v Rothenburgu je Plönlein, malé náměstí s rozpoznatelným žlutým domem a dvěma branami. Toto místo je často fotografované a je symbolem města.

Městské hradby

Rothenburg je obklopen dobře zachovanými středověkými hradbami, které poskytují návštěvníkům možnost procházky po starých obranných zdech. Tato procházka nabízí jedinečný pohled na město a jeho okolí.

Muzeum středověkého zločinu

Pro ty, kteří mají zájem o trochu temnější historii, je Muzeum středověkého zločinu (Mittelalterliches Kriminalmuseum) fascinujícím místem. Muzeum se zaměřuje na právní historii a ukazuje různé metody trestání a mučení, které byly používány v minulosti.

Vánoční trhy a obchody

Rothenburg je známý svými malebnými vánočními trhy, které jsou ideálním místem pro nákup tradičních německých vánočních dekorací a dárků. Město je také domovem několika obchodů specializujících se na vánoční zboží, včetně slavného obchodu Käthe Wohlfahrt.

Gastronomie

Návštěvníci mohou ochutnat tradiční franckou kuchyni v místních restauracích a hospůdkách. Nevynechejte možnost ochutnat místní speciality jako je Schneeballen (sněhové koule), tradiční sladký pečený dezert.

Ubytování

Rothenburg nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po útulné penziony. Mnoho z nich se nachází přímo v historickém centru, což umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.
Aktuální nabídka ubytování v německém Rothenburgu za nejlepší ceny s možností online rezervace

Mapa

Rothenburg ob der Tauber je město, které vás okouzlí svou historií, architekturou a atmosférou. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí prozkoumat středověké Německo a zažít jeho kouzlo. Ať už jste na romantickém výletu, rodinné dovolené nebo jen hledáte únik z moderního světa, Rothenburg je místem, které byste měli navštívit.