Jak se dostat do Andorry?

Pokud pro začátek pomineme pro někoho nejjednodušší způsob, a to cestu autem, tak nejsnáze se do Andorry dostaneme autobusem, a to z velkých měst, kde jsou frekventovaná letiště a doletět tam můžeme i z České republiky, případně blízkých zahraničních letišť.

Takovými městy jsou francouzské Toulouse a španělská Barcelona. Z těchto dvou města se pak snadno dostaneme autobusem do Andorry, a to například autobusy společnosti Flixbus. Z Barcelony trvá cesta autobusem tři hodiny a zaplatíte za ní u Flixbusu momentálně něco málo přes sedm stovek. Z Toulouse trvá cesta asi tři a třičtvrtě hodiny a momentálně za ní zaplatíte asi osm set padesát korun.
Při cestě autem pokud pojedete ze španělské strany. musíte do španělského města la Seu d´Urgell a poté po silnici N-145 přes andorrskou Sant Julia de Loria do hlavního města Andorra la Vella. Pokud pojedete z Francie, nabízí se cesta přes Perpignan nebo asi přímočařejší od severu z Toulouse, v obou případech přes Pas de la Casa, Canillo a Encamp do Andory la Vella.

Pokud toužíte po cestě vlakem, vězte, že v Andoře není železniční stanice, ta nejbližší je na francouzském území, pár kilometrů od hranice s Andorrou v obci L’Hospitalet-près-l’Andorre. Odtud jezdí autobusy do Andorry.