Jak se dostat do Albánie?

Jak se dostat do Albánie? Tady je odpověď dost jednoznačná, nejlépe, nejrychleji a při troše snahy a hledání i nejlevněji se do Albánie dostanete letecky. Nabídka leteckého spojení z Česka a okolních letišť je čím dál širší a už se neomezuje jen na letní sezónu.
Do Tirany na letiště Matky Terezy doletíte pravidelnými lety z Prahy (Smartwings), z Vídně (Austrian Airlines, Wizz Air), z Katowic (Wizz Air) a z Wroclawi (Wizz Air).
Od věci nemusí být ani cesta s cestovní kanceláří, kdy existují charterové lety z Prahy, Brna, Katowic, Bratislavy. Nabídku zájezdů do Albánie najdete zde.

Co se týče ostatních způsobů dopravy z Česka do Albánie, ve většině případů půjde o martýrium jak časové tak finanční. Autem musíte buď přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko a Černou Horu nebo Slovensko, Maďarsko, Srbsko (a pak máte více méně na výběr zda přes Severní Makedonii, Kosovo nebo Černou Horu), což je v obou případech cesta na mnoho hodin, a nejkratší cestou přes Kosovo je to z Brna cca 1300 km. I tak však čas od času zahlédnete auto s českou poznávací značkou například v Drači nebo v Golemu.
Co se týče cesty vlakem, tak Albánie nemá vlakové spojení se světem co se týče osobní přepravy. Musíte přes Budapešť, Bělehrad do Černé Hory a pak autobusem. Autobusem se do Albánie dostanete ze vzpomínané Černé Hory, nebo také například z Kosova, severomakedonského Skopje, bulharské Sofie, nebo i z Řecka.

Poslední možností je cesta do Albánie trajektem po moři a tam se nabízí buď plavba z italských přístavů do Drače, z Bari, Ancony nebo Terstu, více najdete na https://wikicesty.cz/durres-drac/#Doprava. Pokud chcete na jih Albánie, například na Albánskou riviéru, nabízí se let na ostrov Korfu a z něj pak trajektem do Sarandy na Albánské riviéře.