Vlakem k moři: Přímým vlakem do Gdaňska, Sopot a Gdyně.

Letos můžete o prázdninách cestovat z Bohumína na pobřeží Baltu dokonce několika přímými vlaky, a to na Hel (tímto vlakem dojedete také i do Gdaňska, Sopot, nebo Gdyně), do Leby, do Kolobřehu a do Svinoústí. Tyto vlaky budou jezdit od 25. června 2021 každý den až do 31. srpna 2021. Kromě toho však můžete po celý rok využít vlak EC Sobieski, který jezdí každodenně z Vídně do Gdyně na pobřeží Baltu a krom toho zastavuje i v Sopotech a ve třech stanicích v Gdaňsku (Gdansk Glowny, Gdansk Wrzeszcz a Gdansk Oliwa).Booking.com

Vlak směrem k Baltu vyjíždí z Vídně jako EC 106 Sobieski v 6:06 a v ČR zastavuje v těchto stanicích: Břeclav, Hodonín, Staré Město u Uherského Hradiště, Otrokovice, Přerov, Hranice na Moravě, Ostrava-Svinov, Ostrava hl.n., Bohumín. V Polsku zastavuje vlak ve stanicích Chalupki (kde se měmí na vlak EIC 106), Wodzislaw Sl, Rybnik, Tychy, Katowice, Sosnowiec Glowny, Zawiercie, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Dzialdowo, Ilawa Glowna, Malbork, Tczew, a v již zmíněných Gdansk Glowny, Gdansk Wrzeszcz a Gdansk Oliwa, Sopot, Gdynia Glowna. Z Břeclavi vlak odjíždí v 7:10, z Bohumína v 9:26 a do konečné stanice Gdynia Glowna dojede podle jízdního řádu v 17:19.
Zpět vlak jede jako EIC 107 Sobieski a vyjíždí z Gdyně v 11:11 a do Bohumína dojede v 18:33 po sedmi hodinách a dvaceti dvou minutách poté co ujede 587 km.

Jak si koupit jízdenky do Gdyně (Gdaňska, Sopot) a kolik stojí

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Gdyně (případně Sopoty, Gdaňsk) nebo Gdyně – Bohumín lze koupit již za 624 Kč jako „Včasnou jízdenku Evropa“. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Jízdenka je nepřenosná, vázaná na osobu. Jízdenka musí být vytištěna ve formátu A4. Před opuštěním ČR musí být označena průvodčím ČD nebo pokladnou ČD. Jízdenku není možné vrátit nebo vyměnit. U ČD lze koupit buď jízdenku z Bohumína do Polska, nebo zpáteční jízdenku, nelze koupit jen jízdenku z Polska do ČR. Při nákupu v e-shopu ČD je místenka, která je povinná, zdarma. Jinak stojí 78 Kč. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku.