Lyžování v Itálii o jarních prázdninách: Sestriere, Livigno a další tipy na nejlepší destinace.

Itálie nabízí nádherné destinace pro lyžování o jarních prázdninách, s mnoha lyžařskými středisky, která poskytují ideální podmínky pro všechny milovníky zimních sportů.

Dolomity

Dolomity jsou známé svými dechberoucími horskými scenériemi a patří mezi nejkrásnější lyžařské oblasti světa. Cortina d’Ampezzo, známá jako „Královna Dolomitů“, nabízí rozmanité sjezdovky a je oblíbená mezi celebritami. Val Gardena je zase známá pro svou vstřícnost k rodinám a vynikající služby.

Breuil-Cervinia

Toto alpské lyžařské středisko leží u úpatí Matterhornu v regionu Valle d’Aosta, nabízí jedny z nejdelších sjezdovek v Evropě vhodné pro všechny úrovně lyžařských dovedností. Tato oblast je spojena se švýcarským Zermattem. Díky vysoké nadmořské výšce je zde vynikající sněhová pokrývka po většinu sezóny.

Sestriere

Sestriere bylo dějištěm Zimních olympijských her v roce 2006, kdy hostilo na svých svazích alpské lyžařské disciplíny a je součástí rozsáhlé lyžařské oblasti Via Lattea. Sestriere je známé svými moderními zařízeními a širokou nabídkou sjezdovek pro všechny úrovně lyžařů.

Livigno

Livigno se těší popularitě díky své bezcelní zóně a kvalitním sjezdovkám. Je ideálním místem pro rodinné lyžování, které uspokojí jak začátečníky, tak pokročilé lyžaře a nabízí také širokou škálu dalších zimních aktivit, .

Madonna di Campiglio

Toto stylové lyžařské středisko nabízí nádherné sjezdovky a je známé svými moderními vleky a kvalitními službami. Nabízí přes 150 km sjezdovek a je spojeno se sousedními lyžařskými oblastmi Pinzolo a Folgarida-Marilleva, což vytváří rozsáhlý lyžařský areál.

Každá z těchto destinací nabízí unikátní zážitky a je ideální pro ty, kteří hledají perfektní lyžařskou dovolenou v Itálii.