Kde najít dobrou směnárnu v Krakowě na Starém městě

Pokud jste došli v Krakově až do Starého města a zjistili, že budete potřebovat vyměnit další koruny za zloté (a z různých důvodů nemůžete zaplatit kartou, nebo si nechcete vybírat z bankomatu) čeká vás nelehký a časové náročný úkol: jak se nenechat ošidit a nevyměnit peníze v absolutně nevýhodném kurzu…

V jiných polských městech jednoduchá záležitost, ne tak v samotném centru Krakova. Při běžném kurzu 158 až 162 zlotých za 1000 Kč (za svou tisícovku dostanete 160 zlotých) můžete v mnoha směnárnách narazit na zlodějský kurz typu 110 zlotých za 1000 Kč, takových směnáren (kantor) najdete nejvíce na ulici Floriańska, která vede od Barbakánu a Florianské brány na Rynek Glówny. Ubíhajícím časem budete považovat takřka za poctivce směnárníky s kurzem 128 zlotých za 1000 Kč. Na samotném Mariánském náměstí byl nejlepší kurz dokonce 146 zlotých za 1000 Kč, ale dalo práci tuto, pořád mizernou, nabídku najít. Nejnižší nabídka byla 106 zlotých za 1000 Kč, což si ve spěchu můžete mezi množstvím jiných čísel snad i splést se 160. Nutno podotknou, že kurz nákupu korun, je naopak vždy takřka stejný za tisíc korun musíte dát všude 166 až 168 zlotých.
Kde tedy najdete v samotném centru Starého města seriózní směnárnu? Na ulici Slawkowska, která je rovnoběžná s ulicí Floriańska a ulicí św. Jana a vybíhá ze severního rohu hlavního náměstí. První dobrou směnárnu (kurz 160 zlotých za 1000 Kč) najdete hned v první třetině ulice a není na ulici sama.