Co vidět a jaké památky a zajímavosti navštívit v albánském městě Drač (Dürres)

Město Drač, známé také jako Dürres, je jedním z nejstarších a největších měst v Albánii a je známé svou bohatou historií a krásnými plážemi. Toto přístavní město na pobřeží Jaderského moře nabízí řadu historických a kulturních atrakcí.

1. Amfiteátr v Drači

Jednou z nejvýznamnějších památek v Drači je římský amfiteátr, který je jedním z největších na Balkáně. Tento historický monument pochází z 2. století a byl schopen pojmout až 20 000 diváků. Amfiteátr je důležitým svědkem bohaté historie města.

Amfiteátr v Drači
2. Archeologické muzeum

Archeologické muzeum v Drači je domovem mnoha cenných artefaktů a nálezů z různých historických období, včetně římské, řecké a osmanské éry. Muzeum poskytuje návštěvníkům pohled do bohaté historie regionu.

3. Přístav a pláže

Drač je také známé svým malebným přístavem a nádhernými plážemi, které jsou ideální pro relaxaci a vodní sporty. Pobřeží nabízí krásné výhledy na Jaderské moře a je oblíbeným místem pro plavání, slunění a různé vodní aktivity.

4. Historické centrum

Procházka historickým centrem Drače odhalí mnoho zajímavých budov a památek, včetně mešit, kostelů a tradičních albánských domů. Můžete vidět také zbytky římského fóra a římských lázní a také známou Benátskou věž a přilehlé pozůstatky městských hradeb. Město má bohatou architektonickou a kulturní rozmanitost.

Římské fórum v Drači
5. Venkovní trhy a gastronomie

Návštěvníci by neměli vynechat místní trhy, kde mohou ochutnat tradiční albánské jídlo a nápoje. Drač je známé svou čerstvou mořskou stravou a tradičními albánskými specialitami.

Drač je fascinující destinací, která nabízí návštěvníkům směs historie, kultury a přírodních krás. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci na pláži nebo kulturní objevování, Drač je ideálním místem pro objevování kouzla Albánie.