Cestování se psem do Chorvatska

Pokud chcete na dovolenou do Chorvatska cestovat se svým psem, musíte splnit tři požadavky. Prvním je to, že váš pes musí být před cestou do Chorvatska očipován (opatřen mikročipem, který splňuje dané ISO normy). Důležité je, nechat psa očipovat ještě před vydáním cestovního pasu a před očkováním proti vzteklině. Označení zvířat tetováním místo čipu je uznáváno, jen pokud je jasně čitelné a také bylo prokazatelně provedeno před 3. červencem 2011.
Dále si musíte před cestou se svým psem do Chorvatska zajistit u schváleného soukromého veterinárního lékaře pro svého pejska cestovní pas. Jde o „Pas zvířete v zájmovém chovu„, tento pas platí ve všech členských státech EU. V tomto pasu zvířete v zájmovém chovu musí být uvedena osoba, kterou zvíře do zahraničí, v tomto případě do Chorvatska, doprovází. Touto osobou je zpravidla majitel. Pokud však pes do Chorvatska jede s někým jiným než s majitelem, musí mít v takovém případě tato osoba písemné zmocnění majitele.
Třetím požadavkem, který musí být splněn při cestě se psem do Chorvatska je očkování proti vzteklině. Pes může do Chorvatska cestovat až 21 dní po provedení očkování nebo dokonce hned, a to v případě přeočkování, které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování.

Takže si to přehledně shrneme:
Pro cestu se psem do Chorvatska musíte

  1. nechat svého psa očipovat
  2. vyřídit svému psovi pas
  3. nechat svého psa očkovat proti vzteklině

Podrobnější informace k jednotlivým bodům můžete najít na webu Státní veterinární správy