Villach

Villach, Rakousko

Villach (dříve česky Bělák) je alpské město ležící na soutoku řek Dráva a Gail v jižním Rakousku, konkrétně v rakouské spolkové zemi Korutany, jejimž je, po Klagenfurtu, druhý největším městem. Villach je centrem zimní i letní turistiky a také oblíbeným střediskem zimních sportů. Villach je také důležitým dopravním uzlem jižního Rakouska.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – VILLACH

Hotely, ubytování

Přehled hotelů, apartmánů, penziónů, hostelů ve Villachu s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět ve Villachu

Staré Město (Altstadt)
Staré Město s hlavním náměstím Hauptplatz (podlouhlé náměstí vedoucí od kostela sv. Jakuba k řece Drávě).
Kostel sv. Jakuba (Stadtpfarrkirche Sankt Jakob)
Kirchenplatz. Hlavní farní kostel ve Villachu.
Městské muzeum (Museum der Stadt Villach)
Widmanngasse 38, poblíž kostela sv. Jakuba. Městské muzeum. Vstup 4 EUR.
https://www.villach.at/stadt-erleben/museum-der-stadt
Schauraum Villacher Burg
Burgplatz 1, na severu Starého Města na nábřeží řeky Drávy. Výstavní síň v prostorách městského hradu (Burg Villach) představující archeologické nálezy z města. Vstupné zdarma.
https://www.villach.at/stadt-erleben/museum-der-stadt/schauraum-burg
Hrad Landskron (Burg landskron)
Rozsáhlé zříceniny středověkého hradu asi 5 km od centra Villachu. Dnes je hrad centrem sokolnictví, je zde i restaurace.
https://www.burg-landskron.at/

Doprava ve městě

Veřejná doprava ve Villachu a okolí je zajišťována autobusy společnosti Kovatsch. Jízdenku koupíte u řidiče. Základní jízdenka stojí 2,20 EUR platí hodinu a můžete s ní přestupovat. Jízdenka na deset jízd (jako deset základních jízdenek) stojí 20 EUR. 24 hodinová jizdenka stojí 4,80 EUR a sedmidenní jízdenka stojí 14,50 EUR. Seznam linek a ízdní řády najdete na http://www.kowatsch.at/linienverkehr/kaernten/

Doprava

Letiště

Nejbližší letiště je Letiště Klagenfurt (Klagenfurt Airport, někdy také Kärnten Airport, německy Flughafen Klagenfurt, IATA: KLU, ICAO: LOWK), které leží cca 35 km východně od Villachu. Letiště najdeme ve čtvrti Annabichl, necelé tři kilometry severovýchodně od centra. Železniční stanice Klagenfurt Annabichl leží asi 800 metrů od letiště a dojdeme na ni za necelých deset minut. Jezdí odtud vlaky na nádraží Klagenfurt Hauptbahnhof (cesta trvá asi pět minut).
Web letiště: http://www.klagenfurt-airport.at

Vlak

Hlavním vlakovým nádražím je Villach Hauptbahnhof, které leží asi 400 metrů severně od centra města, na levém břehu řeky Drávy, při náměstí Bahnhofplatz. Dalším nádražím je Villach Westbahnhof, které leží asi 500 metrů jižně od centra města.

Bus

Velké autobusové stanoviště je na Bahnhofplatz u hlavního vlakového nádraží. a dalším je Klagenfurt Busbahnhof před vlakovým nádražím Klagenfurt Hauptbahnhof.

Autem

Východně od Villachu se kříží dálnice A2, A10 a A11

Mapa

Mapa centra Villachu, Rakousko
Mapa centra Villachu. Zdroj:“Mapy.cz“

Užitečné odkazy

Online nabídka ubytování v Rakousku
Zájezdy do Rakouska

Důležitá telefonní čísla

Tísńové volání: 112
První pomoc: 141 nebo 144
Policie: 133
Požárníci: 122
Nouzová linka českého velvyslanectví: 676 84964 615