Valtice

Valtice, Česká republika, srpen 2018
Valtice jsou město na jihu Moravy při hranicích s Rakouskem. Administrativně patří Valtice do okresu Břeclav a do Jihomoravského kraje. Valtice jsou vinařským městem patřícím do Mikulovské vinařské podoblasti. Valtice mají něco přes 3500 obyvatel.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – VALTICE

Hotely, ubytování

Přehled hotelů ve Valticích a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde.

Doprava

Vlak

Valtice leží na železniční trati č. 246 spojující Břeclav a Znojmo. Ve Valticích je železniční stanice Valtice a železniiční zastávka Valtice-město, ta je ze směru od Břeclavi před železniční stanicí Valtice. Do centra města, na náměstí Svobody je o něco málo blíže (asi o 300 m) ze zastávky Valtice-město (cca 1 km)

Bus

Autobusové stanoviště ve Valticích najdete asi 150 metrů severně od náměstí Svobody při ulici Sobotní. Valtice mají autobusové spojení především s Mikulovem, Lednicí, Břeclaví. U železniční stanice Valtice-město je autobusová zástavka„Valtice, železniční zastávka“.

Autem

Valticemi prochází silnice I. třídy č. 40 z Mikulova do Břeclavi a také silnice II třídy č. 422, která ve Valticích začíná a pokračuje Bezručovou alejí skrz Lednicko-valtický areál do Lednice. Ve Valticích je silniční hraniční přechod mezi Českem a Rakouskem (Valtice/Schrattenberg), který se nachází asi 2,3 km ýchodně od centra města.

Doprava ve městě

Valtice jsou malé, všude dojdete pěšky.

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět ve Valticích

Zámek Valtice
Zámek 1, v centru města, v sousedství náměstí Svobody. Barokní zámek, původně hrad a poté renesanční zámek, jako barokní přestavěn v letech 1643-1730. K zámku přiléhá zámecký park založený roku 1727 s umělou jeskyní Peklo. Součástí zámku jsou konírny, jízdárna, kočárovna, sala terrena, zámecké divadlo, bylinková zahrada, zámecké vinné sklepy z roku 1430. Zámek je jako součást Lednicko-valtického areálu zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Zámek je přístupný, vstupné na základní okruh činí 180 Kč.
https://www.zamek-valtice.cz
Další stavby Lednicko-valtického areálu na území Valtic – Empírový zámeček Belvedér, Kolonáda na Rajsně, Randezvous (Dianinin chrám), kaple sv. Huberta
Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Nám. Svobody. Barokní kostel ze 17. stol.
Klášter Milosrdných bratří
Ul. P. Bezruče, centrum města. Komplex konventu a špitálu Milosrdných bratří ze 17. stol. V areálu je kostel sv. Augustýna.
Národní zemědělské muzeum Valtice
Nám. Svobody. Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny. Vstupné 30 Kč.
https://www.nzm.cz/muzeum-vinarstvi-zahradnictvi-a-krajiny-valtice
Mariánský sloup
Nám. Svobody. Barokní morový sloup z konce 17. století.

Mapa

Mapa Valtic, Česko
Mapa centra Valtic. Zdroj:“Mapy.cz“