Umag

Umag, Chorvatsko, duben 2021

Umag (italsky Umago), je chorvatské přístavní město ležící na západě země, na pobřeží Jaderského moře, na severozápadě Istrijského poloostrova, v blízkosti chorvatsko-slovinské hranice. Umag leží asi 73 km západně od Rijeky, 68 km severozápadně od Puly, 11 km jihozápadně od slovinského města Piran a 30 km jihozápadně od italského Terstu. Administrativně patří město Umag do Istrijské župy. V roce 2011 měl Umag 13 467 obyvatel a byl čtvrtým největším městem Istrijské župy co do počtu obyvatel. Město je známé nejen jako oblíbené letovisko na Istrii ale také jako místo pořádání tradičního antukového tenisového turnaje ATP Croatia Open.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – UMAG

Hotely, ubytování v Umagu

Přehled hotelů, hostelů, apartmánů a penziónů v Umagu a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Doprava

Letiště

Letiště Pula (Pula Airport, chorvatsky Zračna luka Pula, IATA: PUY, ICAO: LDPL) leží asi 67 km jihovýchodně od centra Umagu. Z letiště se do Umagu dostaneme kyvadlovou autobusovou dopravou (schuttle bus), jízdenky lze koupit u řidiče (295 kn) nebo online za 260 kn na http://prodaja.fils.hr nebo na https://www.brioni.hr.
Web letiště: https://airport-pula.hr
Letiště v italském Terstu je od Umagu vzdáleno 35 km severovýchodním směrem.

Vlak

Nejbližší železniční stanicí je slovinský Koper, 20 km severovýchodně od Umagu, který leží na železniční trati Koper-Divača. Nejbližší chorvatskou železniční stanicí je Buzet, 36 km východně a pak železniční stanice Pazin, která leží 39 km jihovýchodně od centra Umagu. Jízdní řády vlaků, vyhledávač spojení a prodej jízdenek najdeme na http://www.hzpp.hr

Bus

Autobusové nádraží (Autobusni kolodvor Umag) se nachází u supermarketu Konzum, mezi ulicemi Joakima Rakovca a Kolodvorska, asi kilometr východně od přístavu a od centra města.

Autem

Východním okrajem Umagu prochází státní silnice D75, která se asi 8 km severovýchodně od Umagu napojuje na dálnici A9 a opačným směrem pak D75 vede směr Novigrad, Poreč a Vodnjan.

Přístav

Přístaviště trajektů (Trajektna luka Umag) se nachází v centra města, na nábřeží Obala Josipa Broza Tita. Spojení Umagu s Benátkami zajišťuje společnost Venezia Lines. Lodní řády a prodej lodních lístků najdete na https://venezialines.com a také lodní společnost Adriatic Lines (cesta jedním směrem 65 EUR), prodej lístků na https://adriatic-lines.com

Co musíte vidět aneb památky a zajímavosti v Umagu

Staré Město (Stari grad)
Historické centrum města nacházející se na malém poloostrově mezi dvěma zálivy. Zachovala se zde středověká zástavba s křivolakými úzkými uličkami. Dochovaly se také části hradeb.
Lapidarium
Trg sv. Martina 1, v historickém centru Umagu. Toto městské muzeum je umístěno v historické obranné věži z přelomu 13. a 14. století, která byla součástí městského opevnění. Najdete zde archeologické a numismatické sbírky a také lapidárium.
http://www.mgu-mcu.hr
Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Peregrina (Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo i svetog Peregrina)
Trg slobode, historické centrum města. Kostel v barokním slohu nacházející se na hlavním náměstí pochází z osmnáctého století. Vedle kostela je samostatně stojící zvonice vysoká 33 metrů.
Kostel sv. Rocha (Crkva sv. Roka)
Trgovačka ul. Renesanční kostel ze začátku 16. století s malovaným dřevěným stropem.

Mapa

mapa centra Imagu, Chorvatsko
Mapa centra Umagu. Zdroj mapy: „Mapy.cz“.

Užitečné odkazy

Aktuální nabídka ubytování v Chorvatsku
Zájezdy do Chorvatska