Trzęsacz

Trzęsacz, Polsko, únor 2022

Trzęsacz

Trzęsacz je oblíbeným přímořským letoviskem na pobřeží Baltského moře.Trzęsacz nesla do roku 1945 německé jméno Hoff nebo také Hoff an der Ostsee. Trzęsacz je ves v obci Rewal (gmina Rewal) v severozápadním Polsku v okrese Gryfice (Powiat gryficki) v Západopomořanském vojvodství.
Trzęsacz leží na pobřeží Baltského moře, asi 1,5 km západně od centra Rewalu. Trzęsacz leží 40 km jihozápadně od Kolobřehu, 17 km severovýchodně od Dziwnówa a 52 km severovýchodně od Svinoústí.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – Trzęsacz

Hotely, ubytování

Přehled levných i luxusních hotelů, penziónů, apartmánů a ubytování v soukromí v letovisku Trzęsacz a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde

Doprava

Autem

Přes Trzęsacz probíhá silnice č. 102 (droga wojewódzka nr 102) z města Międzyzdroje dále na východ do Kołobrzegu.

Vlak

V Trzęsaczu je stanice Úzkorozchodné přímořské železnice (Nadmorska Kolej Wąskotorowa) Gryfice – Pogorzelica. Nádraží v Trzęsaczu najdeme na jižním konci vesnice při ulici Dworcowa, 500 metrů jižně od pláže.

Co musíte vidět aneb památky a zajímavosti

Zřícenina kostela (Ruiny kościoła w Trzęsaczu)
Populární a část fotografovaná zřícenina gotického cihlového kostela sv. Mikuláše z přelomu čtrnáctého a patnáctého století. Kostel stál původně v centru vsi, skoro dva kilometry od moře, avšak během staletí se moře přiblížilo ke kostelu a roku 1874 byl kostel uzavřen, od té doby z kostela zbyla jen jeho jižní strana.
Kostel Milosrdenství Božího (Kościół Miłosierdzia Bożego w Trzęsaczu)
ul. Palacowa, jižně od centra Trzęsaczu, poblíž vlakového nádraží . Novogotický cihlový kostel z roku 1880.
Vyhlídková plošina (Platforma widokowa)
Kovová vyhlídková plošina postavena na pláži poblíž zříceniny kostela, dojdeme k ní ulicí Klifowa.
Multimediální muzeum (Multimedialne Muzeum na Klifie)
u. Klifowa 3b. Muzeum, které pomocí moderních technologií představuje historii ksotela sv. Mikuláše i celého Trzęsaczu, vstupné 19,90 PLN. https://muzeumtrzesacz.pl
Zámecký komplex (Zespół pałacowo-folwarczny)
ul. Kamieńska 9, zámecký komplex (bývalé sídlo rodu von Flemming, majitelů zdejšího panství), nyní hotel.

Pláže

Pláž v letovisku Trzeszacz je písčitá s jemným pískem. Na pláží je v sezóně zřízeno koupaliště (Morskie kąpielisko), hlídaná část je dlouhá dvě stě metrů.

Mapa

Mapa Trzesacz, Polsko
Mapa baltského letoviska Trzesacz. Zdroj:“Mapy.cz“.