Riva del Garda

Riva del Garda, Itálie, září 2022

Riva del Garda

Město Riva del Garda leží na severu Itálie v autonomním regionu Tridentsko-Horní Adiže nebo také Tridentsko-Jižní Tyrolsko (Trentino-Alto Adige, Trentino-Südtirol) v autonomní provincii Trento (Trentino). Město mělo v roce 2017 17331 obyvatel. Riva del Garda leží na severním břehu Gardského jezera (lago di Garda) 15 km západně od Rovereta, 30 km jihozápadně od Trenta, 50 km severo severozápadně od Verony, 60 km severovýchodně od Brescie a 75 km jihozápadně od Bolzana. Riva del garda je oblíbeným centrem pro turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví i windsurfing.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – RIVA DEL GARDA

Hotely, ubytování v Riva del Garda

Přehled hotelů, hostelů penziónů, apartmánů, kempů a ubytování v soukromí v Riva del Garda a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde

Doprava

Autem

Přes město prochází silnice SS240, která se napojuje na dálnici A22, která vede 13 km východně od města a která prochází z jihu od Verony na sever k Trentu.

Vlak

Nejbližší vlaková stanice je v Roveretu (Ferrovie Stazione di Rovereto). Železniční stanice Rovereto leží na železniční trati Innsbruck-Bolzano-Trento-Verona (brennerská železnice). Vyhledávač vlakového spojení najdete na https://www.trenitalia.com/

Bus

Autobusové nádraží (Riva del Garda Autostazione) stojí mezi ulicemi Viale trento a Viale del Tigli, stojí zde i autobusy FlixBus.

Letiště

Nejbližšími letišti jsou letiště Verona (55 km jižně), Brescia (65 km jihozápadně) a Bolzano.(75 km severovýchodně).

Přístav

Přístav najdeme na jihu města na břehu gardského jezera u náměstí Piazza Catena. Z přístavu je spojení s dalšími městy na pobřeží gardského jezera jako jsou Limone sul Garda, Malcesine, Torbole.

Doprava v Riva del Garda

Veřejnou dopravu v Riva del Garda a okolí zajišťuje společnost Trentino Trasporti, informace o jízdenkách, vyhledávač spojení a další informace najdete na https://www.trentinotrasporti.it/en/. Jízdní řády a schéma jednotlivých linek najdete na https://www.trentinotrasporti.it/en/travel-with-us/city/alto-garda. Autobusová jízdenka platná na 70 minut stojí 1 EUR, jízdenka na 120 minut stojí 1,30 EUR a celodenní jízdenka, platná do půlnoci daného dne stojí 2,50 EUR.

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Riva del Garda

Palazzo Pretorio
Piazza Tre Novembre 5, centrum města. Budova z roku 1375, bývalá budova kantonálního soudu, nyní sloužící jako radnice města spolu s budovou Palazzo del Proveditore jenž býval palácem guvernéra a byl postaven v letech 1472 až 1485.
Městská zvonice (Torre Apponale)
Piazza Tre Novembre, centrum města. Městská hodinová věž vysoká 34 metrů, pocházející ze 13. století, přestavěna v roce 1555. z vrcholku věže je hezký výhled na Gardské jezero, je třeba vyjít 165 schodů, vstupné 2 EUR.
Vodní tvrz Rocca di Riva del Garda
Piazza Battisti 5, centrum města. Vodní tvrz z 12. století, která byla vybudována rodem Scaligeri. Ve tvrzi sídlí Museo Alto Garda (MAG). Je také možné vystoupat na věž pevnosti (Mastio), která nabízí hezký výhled na město a na jezero Garda.
Museo Alto Garda (MAG)
Piazza Battisti 5, ve vodní tvrzi Rocca di Riva del Garda. Muzeum, které nabízí expozici historie města a okolí, archeologické nálezy a obrazovou galerii především s díly malířů 19. stoletízobrazujících okolí Gardského jezera. Vstupné 10 EUR. https://www.museoaltogarda.it/en/
Kostel Neposkvrněné Panny Marie (Chiesa dell’Inviolata)
Largo Medaglie d’Oro 5, na severním okraji centra města, asi 500 metrů od břehů Gardského jezera. Barokní kostel ze 17. století, dostavěný v roce 1639. Kostel patří mezi nejvýznamnější architektonické památky města. V interiéru osmiboké stavby najdeme oltářní obrazy „San Carlo Borromeo“ a „San Gerolamo“ od manýristického malíře Palma il Giovane. Uprostřed osmiboké kupole je barokní freska „Korunovace Marie v nebi“.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Chiesa di Santa Maria Assunta)
Piazza Cavour 10, v centru města. Jednolodní katolický kostel původně románsko-gotický ze 14. století, přestavěný barokně v roce 1728. interiéru najdeme devět barokních oltářů.
Bastione
Opevnění na vrchu Monte Englo dostavěné během benátské vlády nad městem na začátku 16. století. Dojdeme tam po červené značce ze západního okraje města, z křižovatky ulic Via Monte Oro a Via al Bastione, nebo kabinovou lanovkou, jejíž dolní stanice je na Via Monte Oro, kousek od přístavu a informačního centra.
Brána sv. Michala (Porta San Michele)
Piazza Cavour, centrum města. Městská brána ze 13. století.
Brána sv. Marka (Porta San Marco)
Viale Giovanni Prati. Městská brána pocházející z 11. století.
Vodopád Varone (Cascate del Varone)
3 km severně od centra města. Nejbližší zastávka autobusu je „Cascata Varone“. Takřka sto metrů vysoké vodopády. Vstupné 6 EUR. https://www.cascata-varone.com/

Tip jak ušetřit

Trentino Guest Card
Turistická karta, kterou dostanete při ubytování ve vybraných ubytovacích zařízeních v celé provincii Trentino, karta umožňuje bezplatnou místní veřejnou dopravu, bezplatný vstup do mnoha muzeí, hradů a dalších turistických atrakcí a také další slevy.
Více informací na https://www.visittrentino.info/en/experience/trentino-guest-card

Mapa