Pustkowo

Pustkowo, Polsko, únor 2022

Pustkowo

Pustkowo je přímořské letovisko na pobřeží Baltského moře.Pustkowo, dříve německy Pustchow, je ves v obci Rewal (gmina Rewal) v severozápadním Polsku v okrese Gryfice (Powiat gryficki) v Západopomořanském vojvodství. Pustkowo leží na pobřeží Baltského moře, asi 2,5 km jihozápadně od Rewalu a 1,5 km severovýchodně od Pobierowa. 15 km severovýchodně od města Dziwnów, 50 km severovýchodně od Svinoústí a 40 km jihozápadně od Kolobřehu.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – PUSTKOWO

Hotely, ubytování

Přehled levných i luxusních hotelů, penziónů, apartmánů a ubytování v soukromí v letovisku Pustkowo a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde

Doprava

Autem

Kolem jižního okraje Pustkowa probíhá silnice č. 102 (droga wojewódzka nr 102) z města Międzyzdroje dále na východ do Kolobřehu.

Co musíte vidět aneb památky a zajímavosti

Baltský kříž naděje (Bałtycki Krzyż Nadziei)
Na křižovatce ulic Nadmorska a Leśna, ve východní části Parku Przyjaciół Pustkowa, asi sto metrů od moře. Jde o devatenáct metrů vysoký kovový kříž, je to kopie kříže stojícího na Giewoncie v Tatrách.

Pláže

Pláž v letovisku Pustkowo je písčitá s jemným pískem a je lemovaná borovicovým lesem. Na pláží v letovisku Pustkowo je v sezóně zřízeno koupaliště (Morskie kąpielisko), hlídaná část je dlouhá dvě stě metrů.

Mapa

Pustkowo
Mapa letoviska Pustkowo. Zdroj:“Mapy.cz“.