Pobierowo

Pobierowo, Polsko, únor 2022

Pobierowo

Pobierowo je velmi oblíbené letovisko na polském pobřeží Baltského moře, a to díky své písčité pláži, která je, stejně jako celé Pobierowo lemována hezkými borovicovými lesy a také dík dobré infrastruktuře s dobrými možnostmi ubytování a bohatým rekreačním i sportovním vyžitím.
Pobierowo, dříve do roku 1945 německy Poberow, je ves v obci Rewal (gmina Rewal) v severozápadním Polsku v okrese Gryfice (Powiat gryficki) v Západopomořanském vojvodství. Pobierowo leží na pobřeží Baltského moře, cca 6 km jihozápadně od Rewalu a na opačnou stranu 12 km východně od města Dziwnów. Z větších měst na baltském pobřeží leží 43 km severovýchodně Kolobřeh a 47 km jihozápadně Svinoústí.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – POBIEROWO

Hotely, ubytování

Přehled levných i luxusních hotelů, penziónů, apartmánů a ubytování v soukromí v Pobierowu a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Doprava

Autem

Kolem jižního okraje Pobierowa probíhá silnice č. 102 (droga wojewódzka nr 102) z města Międzyzdroje dále na východ do Kołobřehu.

Co musíte vidět aneb památky a zajímavosti

Oceanárium (Oceanarium Pobierowo
ul. Grunwaldzka 35. Oceanárium, kde uvidíte žraloka, murény, rejnoky, želvy, perutýny a další mořské živočichy.. vstupné ě5 PLN.
Lanový park (Park Linowy „Polskie Morze“ )
ul. Grundwaldzka 74, lanový park, http://www.park-pobierowo.pl
Dům Evy Braunové (Dom Ewy Braun)
Konec ulice Grunwaldzka. Letní dům Evy Braunové,
Papugarnia
ul. Jana z Kolna. Volná expozice papoušku a exotických ptáků.
Kouzelný domeček (Magiczny domek)
ul. Grunwaldzka 35. Dům, který je „vzhůru nohama“.
Hotel Seeblick
ul. Grundwaldzka 66. Budova prvního hotelu v Pobierowu z roku 1907.

Pláže

Pláž v letovisku Pobierowo je písčitá s jemným pískem a je lemovaná borovicovým lesem. Na pláží je v sezóně zřízeno koupaliště (Morskie kąpielisko), hlídaná část je dlouhá dvě stě metrů. Tato pláž je držitelem ocenění „Modrá vlajka“.

Mapa

Mapa Pobierowo, Polsko
Mapa centra letoviska Pobierowo. Zdroj:“Mapy.cz“.