Mayrhofen

Mayrhofen, Rakousko, září 2021

Mayrhofen

Mayrhofen je obec ležící na západě Rakouska, v rakouské spolkové zemi Tyrolsko, v okrese Schwaz. Mayrhofen leží v alpském údolí Zillertal, které obklopují Tuxské a Zillertalské Alpy. Mayrhofen leží cca patnáct kilometrů od rakousko-italských hranic a 36 km jihovýchodně od Innsbrucku. Mayrhofen je známý především jako horské turistické centrum a jako oblíbené lyžařské středisko.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – MAYRHOFEN

Hotely, ubytování v Mayrhofenu

Přehled hotelů, hostelů penziónů, apartmánů, kempů a ubytování v soukromí v Mayrhofenu a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde

Doprava

Autem

Do Mayrhofenu vede silnice B169 (Landesstraße 169, Zillertalstraße) na kterou se lze napojit z dálnice A12 (Autobahn A12, Inntal Autobahn) v úseku mezi Kufsteinem a Innsbruckem u sjezdu 40 u Wiesingu Haiming/Ötztal (cca po 52 km) sjedeme na silnici B186, po které po 38 km dojedeme do centra Söldenu.

Vlak

Železniční stanice v Mayrhofenu (Mayrhofen im Zillertal) leží na železniční trati Zillerbahn mezi Jenbachem a Mayrhofenem. Tato železniční stanice se nachází v centru obce při ulici Zillertalstraße. Vyhledávač spojení a jizdní řády najdete na https://www.zillertalbahn.at/. Vyhledávač spojení pro vlaky ÖBB do stanice Jenbach najdete na https://www.oebb.at/

Bus

Autobusovou dopravu v údolí Zillertal zajišťuje, stejně jako provoz vlaků na trati Zillerbahn, společnost Zillertaler Verkehrsbetriebe pod značkou „Zillerbahn“, jízdní řády a schéma linek najdete na https://www.zillertalbahn.at/

Letiště

Nejbližším letištěm je letiště v Innsbrucku.

Doprava v Mayrhofenu

Veřejnou autobusovou dopravu v Mayrhofenu a v okolí zajišťuje společnost Zillertaler Verkehrsbetriebe, vyhledávač spojení jízdní řády a schéma linek najdete na https://www.zillertalbahn.at/

Co musíte vidět aneb zajímavosti v Mayrhofenu a okolí

Penken a lanovka na Penken (Penkenbahn)
Dolní stanice lanovky leží v jižní části Mayrhofenu (Hauptstraße 472), severně od dolní stanice lanovky Ahornbahn, horní stanice lanovky je v nadmořské výšce 1790 metrů, odkud můžeme snadno dojít na vrchol Penkenu (2095 m).
https://www.mayrhofner-bergbahnen.com/
Lanovka na Ahornspitze (Ahornbahn)
Největší kabinová lanovka v Rakousku. Dolní stanice lanovky je na jižním konci Mayrhofenu (Ahornstraße 853), horní stanice lanovky je v nadmořské výšce 1966 metrů a lze od ní podniknout řadu méně či více náročných výletů, například na Filzenkogel, k horské chatě Edelhütte, nebo až na vrchol Ahornspitze. Na Adlerbühne Ahorn u horní stanice lanovky můžete shlédnout sokolnické představení.
https://www.mayrhofner-bergbahnen.com/
Granátová kaple (Granatkapelle)
Moderní kaple nacházející se na plošině Penkenjoch pod vrcholem Penken, v nadmořské výšce 2087 metrů.
https://www.granatkapelle.com/
Berliner Hütte
Zemmgrund 282, Mayrhofen. Vysokohorská turistická chata ležící v nadmořské výšce 2042 metrů. Chata pochází z roku 1879 a je památkově chráněná.

Turistika

Mayrhofen je oblíbeným místem pro pěší turistiku i cykloturistiku v údolí Zillertal a také v přilehlých Zillertálských a Tuxských Alpách, kam vede z Mayrhofenu několik značených tras. K dispozici je okolo 200 km udržovaných pěších turistických tras v okolí Mayrhofenu. Mayrhofen je výchozím místem například pro túry do přírodního parku Naturpark Zillertaler Alpen nebo na jednu z etap Orlí stezky (Adlerweg).

Lyžování

Mayrhofen patří mezi oblíbená lyžařská střediska v Tyrolsku. Mayerhofen a okolí nabízí 202 km sjezdovek, které jsou součástí Ski und Gletscherwelt Zillertal 3000 a leží na svazích hor Penkel, Ahorn, Horberg, Wanglspitz, Rastkogel a Eggalm a na ledovci Hintertux (Hintertuxer Gletscher), který leží 17 km jihozápadě od Mayrhofenu leží ve výšce okolo 3250 metrů nad mořem, což zabezpečuje možnost celoročního lyžování. V Mayrhofenu je také nejstmější upravovaná sjezdovka v Rakousku s trefnným názvem Harakiri.
Přehled skipasů Skipass Mayrhofen a Zillertal Superskipass a jejich aktuální ceny najdete na
https://www.mayrhofner-bergbahnen.com/en/mayrhofner-bergbahnen/prices-and-opening-hours-winter/

Tip jak ušetřit

Zillertal Activcard
Karta která nabízí různé výhody při pobytu v údolí Zillertal, například zdarma jízdy kabinovými lanovkami, většinu veřejné dopravy zdarma, volný vstup do venkovních bazénů, slevu na různé služby. Cena karty je na tři dny 67 EUR, na šest dnů 96 EUR, na devět dnů 131 EUR a na dvanáct dnů 163,50 EUR. Kartu koupíte ve stanici některých lanovek, na vlakových nádražích Tell am Ziller, Mayerhofen a Jenbach, v informačních centrech.

Mapa

Mapa Mayrhofenu, Rakousko
Mapa centra Mayrhofenu. Zdroj:“Mapy.cz“.

Důležitá telefonní čísla

Záchranný systém: 112
Policie: 133
Zdravotnická záchranná služba: 141 nebo 144
Nouzová linka Českého velvyslanectví v Rakousku : +43 676 84964 615

Užitečné odkazy

Online nabídka ubytování v Rakousku za nejlepší ceny
Zájezdy do Rakouska