Lednice

Lednice, Česká republika, srpen 2018

Lednice je obec na jihu Moravy mezi Břeclaví a Mikulovem. Administrativně Lednice patří do okresu Břeclav a do Jihomoravského kraje. Lednice je vinařskou obcí patřící do Mikulovské vinařské podoblasti.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – LEDNICE

Hotely, ubytování

Přehled hotelů v Lednici a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace ubytování za nejlepší cenu najdete zde.

Doprava

Vlak

Lednice leží na železniční trati č. 247 (Břeclav-Lednice). Na této trati jezdí jen turistické vlaky (historické motoráky) a to v letní sezóně od května do září o víkendech a svátcích. Jízdné je 30 Kč jedním směrem a 45 Kč za zpáteční jízdenku. Vlakové nádraží v Lednici najdeme asi 700 metrů jižně od centra Lednice (kam dojdeme po červené značce) a asi 900 metrů od zámku. Budova lednického nádraží postavená z glazovaných cihel na přelomu 19. a 20. století je považována za jedno z nejkrásnějších nádraží v ČR. Před Lednici leží železniční zastávka Lednice rybníky.

Bus

Lednice má autobusové spojení s Břeclaví a Mikulovem. Nejbližší autobusovou zastávkou k zámku je zastávka „Lednice,náměstí „ v centru města.

Autem

Lednice leží na silnici II. Třídy č. 422 mezi Valticemi a Podivínem.

Zámek v Lednici
Zámek Lednice

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Lednici

Zámek Lednice
Zámek přestavěný v 19. století ve stylu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku. Zámek Lednice je jako součást Lednicko-valtického areálu zpsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám v ČR. Vstupné na základní okruh (reprezentační sály) je 190 Kč. Ve sklepě zámku je barokní umělá jeskyně, Grotta (vstupné 60 Kč). Součástí zámku je novogotický kostel sv. Jakuba Staršího, který sloužil jako zámecká kaple. K zámku přiléhá 92 metrů dlouhý palmový skleník z 19. století (vstupné 80 Kč). K lednickému zámku patří velký park, ve kterém mimo jiné najdeme Minaret (také Turecká věž), což je asi 62 metrů vysoká rozhledna v podobě minaretu, jde o nejstarší dochovanou rozhlednu v ČR (vstupné 80 Kč).
https://www.zamek-lednice.com
Janův hrad (Janohrad)
Romantická stavba z 19. století napodobující zříceninu středověkého hradu. Leží cca 3 km západně od zámku, od kterého na Janohrad dojdeme po zelené značce, případně můžeme doplout výletní lodí po Staré Dyji.Vstupné 100 Kč
Lednice dávná
Zámecké náměstí 68. Expzice muzea, která vás přenese do období první republiky formu ukázky dobových obchodů a provozoven. Vstupné 50 Kč.
http://www.muzeum-lednice.cz

Mapa

Mapa lednice, Jižní Morava, Česko
Turistická mapa centra Lednice. Zdroj:“Mapy.cz“