Klagenfurt

Klagenfurt, Rakousko, duben 2018
Klagenfurt
Klagenfurt (oficiálně Klagenfurt am Wörthersee, česky dříve Celovec) je s cca sto tisíci obyvateli šesté největší rakouské město a také hlavní město rakouské spolkové země Korutany. Leží v jižním Rakousku na řece Glan u západního břehu jezera Wörthersee poblíž hranic se Slovinskem (cca 25 km), vzdušnou čarou asi 235 km jihozápadně od Vídně (po silnici přes Graz je to z Vídně cca 320 km a asi 140 km z Grazu).

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – KLAGENFURT

Hotely, ubytování v Klagenfurt

Přehled hotelů, apartmánů, penziónů a hostelů v Klagenfurtu s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Fontána Lindwurm, Klagenfurt, Korutany, Rakousko
Fontána Lindwurm v Klagenfurtu

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Klagenfurtu

Wörthersee (Vrbské jezero)
Nejteplejší alpské jezero a také největší jezero v Korutanech. Oblíbená letní turistická destinace i místo ke koupání. V blízkosti je vlak. nádraží Klagenfurt West.
Minimundus
Villacher Straße 241, poblíž jezera Wörthersee. Bus zastávka „Minimundus“ Park miniatur s více než 150 modely staveb v měřítku 1:25. Vstupné 19 EUR.
https://www.minimundus.at/
Katedrála sv. Petra a Pavla (Klagenfurter dom)
Karfreitstraße. Dnes katolický, původně protestanský kostel z roku 1581.
Rozhledna Pyramidenkugel
Na hoře Pyramidenkugel nad jezerem Wörthersee na území obce Keutschach am See asi 15 km západně od centra Klagenfurtu. Nejvyšší dřevěná rozhledna na světě s výškou 100 m a s vyhlídkovou plošinou ve výšce 70 m. Vstupné 13 EUR.
http://www.pyramidenkogel.info/
Alter Platz
Centrum Starého Města, podlouhlé náměstí se Starou radnice (Altes Rathaus).
Lindwurm (Lindwurmbrunnen)
Fontána z roku 1593 na náměstí Neuer Platz. Symbol Klagenfurtu.

Doprava ve městě

Veřejná doprava v Klagenfurtu je zajišťována autobusy. Jízdenku koupíte u řidiče. Jednorázová stojí 1,40 EUR, hodinová 2,20 EUR a 24 hodinová stojí 4,80 EUR. Další informace a jízdní řády najdete na https://www.stw.at/privatkunden/mobilitaet/

Doprava

Letiště

Letiště Klagenfurt (Klagenfurt Airport, někdy také Kärnten Airport, německy Flughafen Klagenfurt, IATA: KLU, ICAO: LOWK) je šesté největší rakouské letiště. Letiště najdeme při ulici Flughafenstraße 60-64, ve čtvrti Annabichl, necelé tři kilometry severovýchodně od centra. Železniční stanice Klagenfurt Annabichl leží asi 800 metrů od letiště a dojdeme na ni za necelých deset minut. Jezdí odtud vlaky na nádraží Klagenfurt Hauptbahnhof (cesta trvá asi pět minut) Hlavní autobusová zastávka je před příletovou halou. Jezdí zde autobusy klagenfurtské MHD. Letiště má vlastní exit (Klagenfurt Flughafen) z dálnice A2 .Web letiště: http://www.klagenfurt-airport.at

Vlak

Hlavním vlakovým nádražím je Klagenfurt Hauptbahnhof, které leží asi 1,3 km jižně od centra města (Neuer platz) na Walther-von-der-Vogelweide-Platz 1 při ulicích Südbahngürtel a Bahnhofplatz. Dalšími stanicemi jsou Klagenfurt Annabichl, Klagenfurt Ostbahnhof, Klagenfurt Viktring, Klagenfurt Lend a Klagenfurt Ebenthal.

Bus

Velké autobusové stanoviště je na Heiligengeistplatz poblíž centra města a dalším je Klagenfurt Busbahnhof před vlakovým nádražím Klagenfurt Hauptbahnhof.
Autem: Kolem Klagenfurtu a kolem jezera Wörthersee probíhá rakouská dálnice A2

Mapa

Mapa Klagenfurtu, Korutany, Rakousko
Turistická mapa centra Klagenfurtu. Zdroj:“Mapy.cz“.

Důležitá telefonní čísla

Tísńové volání: 112, První pomoc: 141 nebo 144, Policie: 133, Požárníci: 122,
Nouzová linka českého velvyslanectví: +43 676 84964 615

Užitečné odkazy

Online nabídka ubytování v Rakousku
Zájezdy do Rakouska