Jurata

Jurata, Polsko, srpen 2023

Jurata

Jurata je osada patřící do obce Jastarnia v okrese Puck (Powiat pucki) v Pomořském vojvodství (Województwo pomorskie). Nachází se na severovýchodě Polska na pobřeží Baltského moře uprostřed poloostrova Hel, mezi městy Jastarnia a Hel. Jde o oblíbené letovisko, které bylo vybudováno v meziválečném období a od začátku sloužilo jako prázdninové letovisko pro finanční a uměleckou elitu.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – JURATA

Hotely, ubytování v Juratě

Přehled levných i luxusních hotelů, penziónů, apartmánů a ubytování v soukromí v Juratě a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde

Doprava

Autem

Přes Juratu vede silnice 216 (Droga wojewódzka 216), která začíná v Redě a vede přes Puck, Wladyslawowo a celou Helskou kosu až do Helu.

Bus

Přes Juratu jezdí autobus linky 669 (dříve 666) z Wladyslawowa do Helu. https://www.pksgdynia.pl/

Vlak

Juratou probíhá železniční trať č. 213 (Reda-Wladyslawowo-Hel). Železniční zastávka Jurata je na severozápadním okraji osady.

Co musíte vidět aneb památky a zajímavosti v Juratě

Molo (Molo w Juracie)
Dřevěné molo v Juratě je dlouhé 320 metrů a je prodloužením promenády Międzymorze. Molo najdeme na jižním pobřeží Juraty, ze strany Pucké zátoky.
Rezidence prezidenta Polské republiky (Rezydencja Prezydenta RP na Mierzei Helskiej)
Prezidentská rezidence se nachází na straně Pucké zátoky asi 2,8 km jihovýchodně od centra Juraty. Rezidence je celoročně střežena a je veřejnosti nepřístupná.
Vyhlídková věž (Wieża Widokowa)
ul. Świętopełka 3. Vyhlídková věž s krásným výhledem na celou Juratu a okolí. Vstup je zdarma.

Pláže v Juratě

Oblíbená široká a dlouhá písčitá pláž se táhne kolem celé osady Jurata po straně Baltského moře. Zde je v sezóně hlídané koupaliště. Pláž je i na straně Pucké zátoky. Mezi Juratou a Jastarniou je na straně Baltského moře u vstupu 55 pláž pro psy.

Mapa