Garda

Garda, Itálie, říjen 2022

Garda

Město Garda leží na severu Itálie v regionu Benátsko, v provincii Verona. Město mělo v roce 2020 4132 obyvatel. Garda leží na východním břehu Gardského jezera (Lago di Garda) 26 km severozápadně od Verony, 38 km východně od Brescie (přes Gardské jezero), 65 km západně od Vicenzy. Garda je oblíbeným turistickým centrem na břehu Gardského jezera (Lago di Garda).

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – GARDA
Hotely, ubytování v Gardě

Přehled hotelů, hostelů penziónů, apartmánů, kempů a ubytování v soukromí v Gardě a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zde

Doprava

Autem

Přes město prochází silnice SR249 ze severu od města Riva del Garda kolem východního břehu Gardského jezera na jih k městu Peschiera del Garda, kde se napojuje na dálnici A4 (Miláno-Bergamo-Brescia-Verona-Vicenza-Mestre). 7 km jihovýchodně od města probíhá dálnice A22 (od Verony směrem na sever k Trentu, Bolzanu a k italsko-rakouské hranici u města Brenner), na kterou z Gardy dojedeme po silnicích SP8 a SP9.

Vlak

Nejbližší vlaková stanice je v Peschiera del Garda, 16 km jižně od centra Gardy. Železniční stanice Peschiera del Garda leží na železniční trati Verona-Brescia. Vyhledávač vlakového spojení najdete na https://www.trenitalia.com/

Bus

Autobusové stanoviště najdeme mezi ulicemi Corso Italia a Via Cristoforo Colombo, stojí zde i autobusy FlixBus.
Z Verony jezdí do Gardy autobusy linek č. 162. 163, 164 a 185, z města Riva del Garda linka č. 483. jízdní řády najdete na https://www.visitgarda.com/en/Bus-timetables/
Letiště: Nejbližšími letišti jsou letiště Verona (25 km jihovýchodně), Brescia (34 km jihozápadně), Bergamo (79 km západně) a Bolzano.(110 km severovýchodně).

Přístav

Přístav najdeme na východním okraji centra města na břehu Gardského jezera u nábřeží Lugolago Regina Adelaide.. Z přístavu je spojení s dalšími městy na pobřeží Gardského jezera jako jsou Gardone Riviera, Gardolino, Sirmione.
Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Gardě

Historické centrum města
Zachovalé historické centrum města s romantickými úzkými uličkami.
Villa degli Albertini
Lungo Lago Regina Adelaide. jedna z nejkrásnějších vil u Gardského jezera s honosnou zahradou.
Kapitánský palác (Palazzo dei Capitani)
Benátský palác ze 14. století, příklad benátské gotiky.
Palazzo Fregoso
Palác v centru města pocházející z 15. století
Hodinová věž (Torre dell’Orologio)
Via Spagna. Hodinová věž a brána.
Rocca Garda
Skála nad městem z níž je výborný výhled na město a na jezero Garda. Jsou zde zbytky pevnosti, která byla postavena v lombardském období a ve které byla v desátém století vězněna burgundská královna Adelaida. V sedmnáctém století byl na skále postaven karmelitánský klášter s kostelem sv. Jiří.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Chiesa di Santa Maria Assunta)
Původně kostel ze 6. až 7. století přestavovaný od roku 1530 a dokončený až v roce 1764.
Punta San Vigilio
Malý výběžek pevniny do jezera Garda, na kterém kromě malého přístavu najdeme také vilu Brenzone (Villa Guarienti-Brenzone) z roku 1540, která hostila například cara alexandra II. A W. Churchilla. Je zde také kostel sv. Vigilia. Na severu se nachází zátoka sirén (Baia delle Sirene), která je považována za nejkrásnější zátoku ke koupání v celém Gardském jezeře.

Důležitá telefonní čísla

První pomoc: 118
Policie: 133
Nouzová linka Českého velvyslanectví v Itálii : +39 335 310 450

Užitečné odkazy

Online nabídka ubytování v Itálii
Zájezdy do Itálie

Mapa