Darłowo

Darłowo, Polsko, červen 2019

Darłowo

Darłowo (německy Rügenwalde) je historické město na severozápadě Polska v Západním Pomořansku, na pobřeží Baltu. Darlowo patří do Sławieńského okresu v Západopomořanském vojvodství. K Darlowu patří také Darłowko, jenž je oblíbeným přímořským letoviskem s rozlehlou písčitou pláží.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – DARLOWO

Hotely, ubytování

Přehled hotelů v Darłowu a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete zdeBooking.com

Památky a zajímavosti aneb co musíte vidět v Darłowu

Hrad Pomořanských knížat (Zamek Książąt Pomorskich)
ul. Zamkowa 4, necelých 300 m jižně od Rynku. Gotický hrad z poloviny 14. století. Vstupné: hlavní expozice 15 PLN, věž 7 PLN. https://www.zamekdarlowo.pl
Historické centrum města (Śródmieście)
Darłowo si zachovalo unikátní středověké urbanistické uspořádání s náměstím (Rynek) uprostřed a bylo obehnáno hradbami s baštami a bránami. Dochovaly se zbytky hradeb ze 14. až 15. století a jenda brána. (Vysoká brána).
Vysoká brána (Brama Wysoka)
ul. Powstańców Warszawskich, asi 100 m severovýchodně od Rynku. Jediná dochovalá městská brána ze 14. století.
Radnice (Ratusz)
plac Kościuszki (Rynek), centrum města. Barokní radnice z roku 1725. Před radnicí stojí Pomnik Rybaka, pomník a fontána z roku 1919..
Mariánský kostel (Kościół Mariacki)
Centrum města. Kostel ze 14. století se sarkofágem krále Erika Pomořanského
Darłowko
Část Darlowa ležíci asi 2,5 km severozápadně od centra Darlowa. Oblíbené přímořské letovisko s dlouhou písčitou pláží, kterou stejně jako celé Darlowko, dělí řeka Wieprza na části Wschodnia a Zachodnia.
Maják (Latarnia)
ul. Wschodnia 14, Darlowko. Cihlový maják z roku 1885. Vstupné 8 PLN.

Doprava

Autem

Silnice č.37 (DK37) vede z Darlowo k silnicí č.6 (Droga krajowa nr 6), která spojuje Štětín s Gdaňskem. Silnice č.203 vede z Koszalinu přes Darlowo dále do Ustky.

Vlak

Železniční zastávka (przystanek kolejowy) Darłowo leží na železniční trati č.418 (Sławno-Darłowo, Sławno leží na trati č. 202 Gdańsk Główny – Stargard). Budova nádraží leží na ulici Boguslawa X, cca 700 m jihozápadně od centra města.

Bus

Autobusové nádraží (Dworzec Autobusowy) je před vlakovým nádražím mezi ulicemi Boguslawa X a Stanisława Wyspiańskiego.

Přístav

Přístaviště lodní dopravy „Tramwaj wodny“ která spojuje centrum města Darlowo s Darlowkem kanálem řeky Wieprzy je v centru Darlowa při ulici Kowalska 17 a v Darlowku před posuvným mostem (Most rozsuwany). Cena jedním směrem je 12 PLN.

Mapa

Mapa Darłowo, Polsko
Mapa Darłowa. Zdroj:“Mapy.cz“.