Bad Aussee

Bad Aussee, Rakousko, duben 2023

Bad Aussee

Bad Aussee je rakouské město ležící v regionu Ausseerland, který je štýrskou částí oblasti Solné komory (Saalzkammergut). Administrativně spadá do okresu Liezen v rakouské spolkové zemi Štýrsko. Bad Aussee je lázeňské město ležící na soutoku tří pramenů řeky Traun mezi Halštatským jezerem (Hallstätter See), jezerem Altaussee (Altausseer See) a jezerem Grundlsee. Bad Aussee leží 17 km od známějšího lázeňského města Bad Ischl a 60 km východo jihovýchodně od centra Salzburgu a 85 km jiho jihozápadně od centra Lince. V roce 2022 mělo město 4953 obyvatel.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – BAD AUSSEE
Hotely, ubytování v Bad Aussee

Přehled hotelů, hostelů, penziónů, apartmánů, kempů a ubytování v soukromí v Innsbrucku a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší ceny najdete najdete zde

Doprava

Autem

Bad Aussee leží na Salzkammergutstraße B145 (Vöcklabruck – Trautenfels). Ze Salzburgu se do Bad Aussee dostaneme přes B 158 do Bad Ischlu a poté po B 145. Z Grazu přes A 9 na křižovatku Selzthal, B 146 na Stainach a B 145. Z Vídně po A 1 a na sjezdu 224 na B 145 a přes Gmunden a Bad Ischl do Bad Aussee.

Vlak

Vlakové nádraží V Bad Aussee (Bahnhof Bad Aussee) stojí při ulici Koppenstrasse. Cca 1,5 km jižně od centra města. Před nádražím je zastávka autobusů „Bad Aussees Bahnhof“. Železniční stanice Bad Aussee leží na železniční tratí ze Stainach-Irdning přes Attnang-Puchheim do Schärdingu (Salzkammergutbahn). Z Vídně, Lince a Salzburgu pojedeme s přestupem v Attnang-Puchheimu. Z Grazu s přestupem ve Steinach-Irdingu. Vyhledávač spojení pro vlaky projíždějící stanicí najdete na https://www.oebb.at/

Bus

Autobusovou dopravu ve městě a spojení s regionem zajišťuje pět autobusových linek společnosti Postbus. Více informací najdete na https://www.postbus.at/

Letiště

Nejbližším letištěm je letiště v Salzburgu.
Co musíte vidět aneb zajímavosti v Bad Aussee

Mercedes-Brücke
Most z roku 2005 ve tvaru znaku automobilky Mercedes s průměrem 27 metrů přes soutok říček Grundlseertraun a Altausseertraun..
Lázeňský park (Kurpark)
Na jižním okraji centra města při soutoku říček Grundlseertraun a Altausseertraun. Je zde barevná fontána a památník upomínající na střed Rakouska.
Střed Rakouska (Mittelpunkt Österreichs Gedenkstein)
Kamenný památník v lázeňském parku (Kurpark) připomíná, že město Bad Aussee bývá označo za střed Rakouska.
Kostel Obrácení apoštola Pavla (Pfarrkirche Pauli Bekehrung)
Kirchengasse 25, pozdně gotický katolický farní kostel postavený na románských základech. Nynější stavba pochází z patnáctého století.
Meranplatz
Náměstí se špitálním kostelem, budovou bývalého soudu, starou kovárnou a se starým kamenným mlýnem (Alte Steinmühle), který je opatřen sgrafitovou omítkou.
Chlumeckyplatz
Náměstí s budovou Kammerhof, kašnou a morovým sloupem.
Kammerhof
Kammerhof je bývalá budova solného úřadu (do roku 1926), která byla postavena na konci čtrnáctého století a poté několikrát přestavována. Dnes je zde Kammerhofmuseum, městské muzeum věnující se historii a lidové kultuře oblasti Ausseerland. Vstupné 7 eur, v pondělí zavřeno. https://www.kammerhofmuseum.at
Lotus-Museum
Pötschenstraße 11, soukromé muzeum věnované automobilce Lotus. http://www.clublotus.at/wp/das-museum/
Lyžování

Nejbližší lyžařská střediska jsou Skigebiet Loser – Altaussee https://www.loser.at/
a v Tauplitz (Bad Mitterndorf) https://www.dietauplitz.com

Důležitá telefonní čísla

Záchranný systém: 112
Policie: 133
Zdravotnická záchranná služba: 141 nebo 144
Nouzová linka Českého velvyslanectví v Rakousku : +43 676 84964 615

Užitečné odkazy

Online nabídka ubytování v Rakousku za nejlepší ceny
Zájezdy do Rakouska

Mapa