Levoča

Levoca79-wc-pd250pdk

Levoča, Slovensko, červenec 2017

Levoča
Levoča je okresní město patřící do Prešovského kraje a do regionu Spiš, do jeho části Stredný Spiš. Levoča leží na severovýchodním Slovensku, Levočskej kotline na jižním okraji Levočských vrchů, asi 54 km západně od Prešova, 25 km východně od Popradu a 8km severně od Spišské Nové Vsi. Historické centrum města je zapsáno na Seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.
 
ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – LEVOČA
 
Doprava
Vlak: Do Levoče vedla železniční trať č. 186 ze Spišské Nové Vsi. V současnosti už není několik let v provozu pro osobní dopravu. Vlakové nádraží bylo v jižní části města. Nyní je nejbližší železniční stanicí necelých třináct kilometrů vzdálená železniční stanice Spišská Nová Ves na trati č. 180 (Žilina-Košice).
Bus: Autobusové nádraží (Autobusová stanica, GPS: 49°1’8.122″N, 20°35’10.186″E) leží při ulici „Železničný riadok“, poblíž vlakového nádraží. Do centra města to je asi 1,2 km.
Autem: Levočou prochází silnice č. 18 Prešov-Poprad a asi kilometr jižně od města prochází dálnice D1 (E 50) do města se dostaneme po vyjetí na exitu 350.
Hotely, ubytování
V Levoči najdeme například Hotel Barbakan, Hotel U Leva, Penzión Oaza a Hotel Stela. V okolí města je pak k dispozici široký výběr hotelů, hostelů, penzionů i apartmánů. Přehled hotelů v Levoči a okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete na Booking.com

Co musíte vidět
aneb památky a zajímavosti v Levoči
Kostel sv. Jakuba
Gotický kostel na náměstí Mistra Pavla v centru Levoče. Druhý největší kostel na Slovensku. Kostel je známý velkým počtem vzácných oltářů. Hlavní oltář, jenž je dílem Mistra Pavla, je nejvyšším křídlovým pozdněgotickým oltářem na světě. Vstupné 3 EUR
Historické náměstí
Námestie Majstra Pavla. Velké středověké náměstí s kostelem sv. Jakuba, radnicí, pranýřem (klec hanby) a zachovalými renesančními domy (například Turzův dům, Dům Mistra Pavla).
Radnice
Nám. Majstra Pavla. Původně gotická radnice, v polovině 16. století renesančně přestavěna. Naposledy přestavěna v duchu romantismu na konci 19. století. Symbol města. Je zde expozice Spišského muzea která představuje dějiny Levoče a umění vážící se ke Spiši. Vstupné 4 EUR-platí do všech tří levočských expozic Spišského muzea (Radnice,Dom M.Pavla, Výstavní síň) – navíc první neděli v měsíci je v těchto objektech vstup zdarma
http://www.spisskemuzeum.com
Dom Majstra Pavla (Dům Mistra Pavla)
Nám. Majstra Pavla č. 20. Expozice věnovaná životu a dílu pozdněgotického řezbáře Mistra Pavla. Vstupné 4 EUR.
Městské hradby
Zachovalé středověké hradby obklopující město v délce 2,5 km.

Důležitá telefonní čísla
První pomoc: 155
Policie: 158
Integrovaný záchranný systém: 112
Horská záchranná služba: 18 300
Nouzová linka Českého velvyslanectví: +421903287003, +421903747006
Užitečné odkazy
Online nabídka ubytování na Slovensku
Levné letenky na Slovensko
Zájezdy na Slovensko

Powered by WordPress | Theme Designed by: Free WpThemes Blog | Thanks to porada.blog.onet.pl/, this and this site