Bohumín

bohuminmestopdk250

Bohumín je město na severovýchodě České republiky, na hranicích s Polskem, asi osm kilometrů severně od Ostravy. Bohumín, jenž má okolo šestnácti tisíc obyvatel leží v Moravskoslezském kraji, v okrese Karviná, na území historického Těšínského Slezska. Město sestává z několika částí, jimiž jsou Starý Bohumín, Nový Bohumín, Šunychl, Skřečoň, Vrbice, Kopytov. Nynějším centrem Bohumína je centrum Nového Bohumína.

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF VERZI PRŮVODCE DO KAPSY – BOHUMÍN

Doprava:

Vlak: Bohumín leží na železniční trati spojující Prahu a Ostravu se Žilinou a Košicemi. Bohumín je důležitý železniční uzel a stojí zde i většina mezinárodních rychlíků. Z nádraží dojdete do centra města pěšky. Do Starého Bohumína dojedete autobusem cca za deset minut.

Bus: Autobusové zastávky, kde zastavuje většina spojů, najdeme před vlakovým nádražím. Autobusové nádraží se nachází asi půl kilometru západně od vlakového nádraží. Bohumín má autobusové spojení s Ostravou, Karvinou i dalšími městy v okolí.

Autem: Bohumín leží na silnici spojující Ostravu s Českým Těšínem a městem prochází také dálnice D1

Doprava ve městě:

Městem prochází několik autobusových linek, které spojují Nový Bohumín s ostatními částmi Bohumína. Většina spojů zastavuje na autobusovém nádraží (Bohumín, Nový Bohumín, autobusové stanoviště) a zastavuje také před vlakovým nádražím (Bohumín, Nový Bohumín, železniční stanice). Před vlakovým nádražím najdeme také stanoviště taxi.

Co musíte vidět

Náměstí ve Starém Bohumíně

Náměstí Svobody, Starý Bohumín

GPS: 49°55’10.785″N, 18°19’44.862″E

Na náměstí najdeme secesní Národní dům s restaurací a hotelem „Pod zeleným dubem“ a také s informačním centrem s výstavami o Starém Bohumíně. Secesní dům č.p.45 a dům č.p.43, což je budova bývalé bohumínské radnice.

Kostel Narození Panny Marie

Starý Bohumín

GPS: 49°55’13.458″N, 18°19’47.952″E

Nejstarší bohumínský kostel. Díky Milostnému obrazu Panny Marie Růžencové-Starobohumínské.má kostel status lidového poutního místa. Za kostelem je socha sv. Josefa a klášter Menších bratří.

Kostel Božského Srdce Páně

Masarykova ul., Nový Bohumín

GPS: 49°54’15.569″N, 18°21’26.443″E

Katolický novogotický kostel z neomítaných cihel dostavěný v roce 1894.

Evangelický kostel

Štefánikova ul., Nový Bohumín

GPS: 49°54’17.608″N, 18°21’19.683″E

Kostel Slezské evangelické církve augsburgského vyznání, dostavěný v roce 1901 z neomítaných cihel v novogotickém stylu.

Budova bývalé radnice v N. Bohumíně

Náměstí T.G.Masaryka, Nový Bohumín

GPS: 49°54’12.359″N, 18°21’30.112″E

Cihlová novogotická budova bývalé radnice Nového Bohumína.

Hotely, ubytování

Přehled hotelů v Bohumíně a v okolí s detailním popisem, recenzemi a možností online rezervace za nejlepší cenu najdete na Booking.com.

Zajímavosti v blízkém okolí

Zámek v Chalupkách, Chalupki, Polsko, GPS: 49°55’15.094″N, 18°19’24.971″E

Barokní zámek najdeme hned za bývalým hraničním přechodem přes řeku Odru ve Starém Bohumíně. Nyní je v zámku hotel a restaurace. V zámeckém parku najdeme několik modelů polských i českých zámků.

Powered by WordPress | Theme Designed by: Free WpThemes Blog | Thanks to http://www.porada.blog.onet.pl, This Site and WPT