Helsinky

Helsinky jsou hlavní město Finska a také největší přístav ve Finsku, ležící na jihu země na pobřeží Baltského moře. Centrum města leží na poloostrově ve Finském Více »

Stockholm

Stockholm, hlavní a největší město Švédského království. Metropole rozkládající se na východním pobřeží Švédska mezi jezerem Mälaren a Baltským mořem.   ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT PDF Více »

Kodaň

Kodaň, hlavní a největší město Dánského království. Kodaň leží na východním pobřeží ostrova Sjælland a z části také na ostrově Amager a také na několika přírodních Více »

 

Těšín (Cieszyn), Polsko

Cieszyn

Další vydaný průvodce do kapsy ve formátu PDF je pro Cieszyn (Těšín), město v jižním Polsku přímo na hranici Polska a ČR. Město odděluje řeka Olza (Olše) od města Český Těšín, jenž bylo do roku 1920 součástí Těšína. Zde najdete průvodce do kapsy pro Těšín.

Pszczyna (Pština), Polsko

Pszczyna

Vydali jsme průvodce do kapsy pro Pszczynu (česky Pština, německy Pleß) je město v jižním Polsku, ve Slezském vojvodství, historicky patřící do Horního Slezska. Pszczyna se může pochlubit známým zámkem vybaveným luxusními interiéry a také velkým zámeckým parkem. V části parku najdeme oboru se zubry a dalšími zvířaty. Pszczyna vám může nabídnout také malý, ale hezký skanzen lidové architektury. Zde najdete průvodce do kapsy pro Pszczynu.

Katovice (Katowice), Polsko

Katowice (Katovice)

Vydali jsme průvodce do kapsy pro Katowice (česky Katovice, německy Kattowitz, v letech 1953-56 Stalinogród), město ležící v jižním Polsku, asi 85 km severovýchodně od Ostravy. Katowice jsou nejvetší město hornoslezské průmyslové aglomerace, jsou významným průmyslovým centrem, dopravní křižovatkou a také významným městem historického Horního Slezska. Nyní jsou Katowice administrativním centrem Slezského vojvodství. Zde najdete průvodce do kapsy pro Katowice.

Nisa (Nysa), Polsko

Nysa (Nisa)

Průvodce do kapsy pro Nisu (Nysa), město ležící na řece Kladská Nisa v jihozápadním polsku v Opolském vojvodství, historicky patřící do Dolního Slezska najdete zde

Kde najít dobrou směnárnu v Krakowě na Starém městě

Pokud jste došli v Krakově až do Starého města a zjistili, že budete potřebovat vyměnit další koruny za zloté (a z různých důvodů nemůžete zaplatit kartou, nebo si nechcete vybírat z bankomatu) čeká vás nelehký a časové náročný úkol: jak se nenechat ošidit a nevyměnit peníze v absolutně nevýhodném kurzu…

Vánoční trhy ve Wroclawi

Vánoční trhy ve Wroclawi (Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu) letos trvají od 17. listopadu do 22. prosince 2017. Prodej probíhá každý den od 10 do 21 hodin. Vánoční trhy se odehrávají na hlavním náměstí v centru Wroclawi – rynek, dále na části ulice Świdnicka (od podchodu po Rynek), na části ulice Oławska (od ulice Szewskiej po Rynek) a na náměstí Plac Solny.

Žilina, Slovensko

zilina250pdk

Průvodce do kapsy pro Žilinu, krajské město Žilinského kraje, a čtvrté nejlidnatější město Slovenska najdete zde

Powered by WordPress | Theme Designed by: Free WpThemes Blog | Thanks to www.porada.blog.onet.pl, Magazine WordPress Themes and WPT